Teknoloji dünyasında mobil cihazlar için alternatiflerin artmasından sonra yeni uygulamalar da fazlası ile geliştirilmeye başlandı. Hali hazırdaki güncellemelerin yanı sıra mobil cihazlarda günlük yaşamı kolaylaştıracak fonksiyonları bünyesinde barındıran uygulamalar, uygulama mağazalarında kullanıcılarını bekliyor. Çoğu kullanıcının ihtiyaç duyduğu sohbet uygulamaları için de pek çok uygulama geliştiriliyor. En çok rağbet görenleri ise ücretsiz olanları. Bunlardan biri olan Facebook Messenger, yaptığı yeni girişimlerle mobil cihaz sahipleri tarafından topa tutuldu.

Sosyal medya devi Facebook tarafından geliştirilen mesajlaşma sistemi Facebook Messenger, mobil cihazlara sunulmuş ve kısa süre içinde mesajlaşma uygulamaları listesinde zirveye doğru yol aldı. Facebook şirketinin uygulama için getirdiği yeni güncellemeler ile birlikte kullanıcıların hiç hoşlanmadığı yeni özellikler geldi. Bunun üzerine uygulama mağazasında kullanıcılar uygulamayı sert bir şekilde eleştirdiler.

iOS işletim sistemi için geliştirilen ücretsiz mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’ın kısa süre içinde Facebook’un kendi uygulamasından ayrılacağı öğrenildikten sonra olumsuz tepkiler gelmeye başlamıştı.

facebook messenger

Facebook Messenger App Store’da İlk Sırada

Bu mesajlaşma uygulamasının zorunlu kullanımına karşı mobil cihaz sahipleri tepkilerini iOS uygulama mağazası App Store üzerinden Facebook Messenger’a 1 yıldız vererek gösterdi. Genel ortalaması itibari ile uygulama 1.5 yıldıza sahip oldu ve en çok indirilen ücretsiz uygulama oldu.

App Store‘daki yorumlarda kullanıcılar hangi özelliklerden sitem ettiklerini de belirtiyor. Baloncuk özelliğinin bulunmaması, Edge ile bağlantı yavaşlığı, bildirim sesinin kişiselleştirilmeyişi ve genel olarak uygulamanın yavaş olması bu özelliklerden bir kaçı.

Kullanıcılar Facebook Messenger için tepkilerini uygulama mağazaları App Store ve Google Play üzerinden dile getirmeye devam ediyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz