Facebook Messenger Yenileniyor

Anlık mesajlaşma ve görüşme uygulaması Facebook Messenger, baştan aşağı yenileniyor. Bir süredir aynı tasarımda kalan hizmet, ne yazık ki hantal ve karışık olmasıyla eleştiri oklarının hedefi oluyordu. Konuyla ilgili adım atan Facebook, uygulamayı baştan aşağıya değiştirme kararı aldı. Buna göre daha göze hitap eden ve kullanılabilirlik açısından kolaylık sunan bir uygulama ile karşılaşacağız.

Facebook Messenger İçin Güncelleme Yolda

Yeni Facebook Messenger tasarımı, Instagram’ın DM sayfasına benzer bir görünüme sahip olacak. Bu açıdan yaklaştığımızda yeni görünüm için oldukça sade ve kullanışlı yorumlarını yapabiliriz. Zira Instagram DM sayfası, sade olduğu gibi aynı zamanda kullanışlı olmayı da başarıyor. Örneğin herhangi bir görüşmeyi sola çektiğinizde seçeneklere erişebiliyorsunuz. Sade görünümün altında çeşitli fonksiyonlar yatıyor. Aynı şeyin Messenger için de geçerli kılınması, uygulamayı sık sık kullanan kişileri sevindirecek.

Gelen bilgilere bakacak olursak yeni güncellemenin belirli kullanıcılara ulaştığını söyleyebiliriz. Ancak bu durumun epey sınırlı olduğu kaydedildi. Henüz yeni tasarımı tüm kullanıcılara açmayan Facebook geliştirici ekibi, arka planda çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni Güncelleme Ne Zaman Yayınlanacak?

Gelelim en önemli soruya. Facebook Messenger mobil uygulamasını baştan aşağıya değiştirecek olan güncelleme ne zaman yayınlanacak? Henüz konu ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Yeni güncelleme adına açıklama yapmayan Facebook, haliyle güncellemenin çıkış tarihi hakkında ne yazık ki bilgi vermedi. Beklentiler ise yeni tasarımın çok yakında herkes tarafından kullanılabileceği yönünde.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz