Çoğu sosyal medya hesapları attığınız mesajları silme özelliğini sunmuştu. İlk olarak Instagramda olan bu özellik ardından WhatsApp uygulamasına mesaj silme özelliği gelmişti. Bu uygulamalar ardından şimdi ise Facebook Messenger mesaj silme özelliği ile karşımıza çıkmaktadır.

Herkes İçin Kaldır Özelliği

Kimine göre hayat kurtarıcı olan mesaj silme özelliği bazı insanlar için de merak oluşturmaktadır. Gündem olan mesaj silme özelliğini ise şimdi Facebook Messenger’da sahip oldu. Attıktan sonra pişman olduğunuz ya da yanlışlıkla atılan mesajları engellemek için WhatsApp uygulamasında herkesten kaldır seçeneğine tıklayarak mesajınızı geri çekmiş olursunuz. Facebook Messenger’da da artık herkes için kaldır seçeneği ile karşınıza çıkacaktır.

facebook

Diğer uygulamalarda olduğu gibi bu uygulamada da mesajınızı geri çektikten sonra karşı tarafa bu mesaj silindi ya da gelen kutusunda mesajın silindiğine dair bir bildirim yerini alacaktır. Ancak mesajınızı 10 dakika içerisinde kaldırabilirsiniz ve eski tarihte olan mesajları kaldırmanıza izin verilmeyecektir. WhatsApp’la aynı özellikte olan mesaj silme özelliği bu uygulama için de geçerli ve uygulama için eski tarih geçerli değildir.

Başka uygulamalarda bu özellik yeni gelmedi ve uzun süredir vardı. Ancak Facebook bu konuda gecikerek mesaj silme özelliğini yeni kullanıcılara sundu. Sadece bu özellik değil birçok özellik sunuldu ve Facebook eski kullanıcılarını geri getirmeyi hedefliyor. İlerleyen günlerde Facebook tarafından gelecek olan hamleler şimdiden büyük merak konusu olmakta ve takipçileri beklenti içerisindedir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz