Facebook, Notify isimli yeni uygulamasını tanıttı ve iPhone ve iPad kullanıcıları için indirilebilir kıldı. Notify uygulaması ile kullanıcılar takip ettikleri ve ilgi duydukları alanlara dair hızlı ve doğrudan bilgiye ulaşabilecekler.

Facebook tarafından bir süredir üzerinde çalışıldığı bilinen ve ¨anlık takip¨ odaklı olduğu bilinen yeni uygulama ile Twitter’ın sunduğu ve Facebook’ta tam olarak gerçekleşemeyen hızlı ve net haberin ilgili kullanıcılara ulaştırılması hedefleniyor.

Notify Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

Facebook Notify uygulaması, kullanıcıların ilgi duydukları ve takip etmek istedikleri konulara göre seçimler yapmasını, söz konusu seçimlere bağlı olarak da gerçekleşen güncellemeleri, meydana gelen olayları ve yayınlanan haberleri bildirim şeklinde anında almalarını sağlıyor. Örnek vermek gerekirse, spor haberlerini sıcağı sıcağına takip etmek isteyen bir kullanıcı, bu kategori altında Facebook’ta yayın yapan medya kanalları arasında seçimler yapabilir ve söz konusu yayıncılar tarafından sunulan içeriklere dair anında bildirim alabilirler. Anlık maç sonuçları, son dakika olayları gibi bilgiler bunlardan bazıları. Ya da genel haber yayıncılığı yapan kaynakların seçilmesi halinde günün öne çıkan başlıkları ve son dakika haberleri bildirim şeklinde sunulabilir.

facebook notify iphone

Notify uygulamasında kişiselleştirme seçeneğinin sunulması, kullanıcıların haber almak istedikleri kaynakları seçmeleri ve istedikleri gibi düzenlemelerine imkân tanıyor. Böylece bir konu seçilmesi halinde o konu altında yayın yapan kanalların tümüne mahkûm kalınmıyor.

facebook notify indir

Notify iPhone uygulaması üzerinden sunulan bildirimler kilit ekranında bulunabiliyor. Bu durumda kullanıcı kilit ekranını açmak zorunda kalmadan görmesi gereken kısa ve net bilgiye ulaşabiliyor. Dilerse kilit ekranını açarak bildirim yani haberin detaylarını görmek üzere uygulamaya girebiliyor.

facebook notify ozellikleri

Paylaşmanın temel alındığı tüm bu oluşumların ürünlerinde de paylaşım özelliği unutulmuyor. Notify uygulaması üzerinden gelen bildirimler hızlı bir şekilde yine kilit ekranından çıkılmadan paylaşılabiliyor. Özellikle de son dakika olarak nitelendirilen önemli haberlerin çok kısa bir sürede yayılması daha da kolaylaşıyor.

iPhone ve iPad için Notify İndir

iPhone ve iPad için Facebook Notify uygulaması şu anda indirilebilir. Ancak Android için Facebook Notify uygulaması henüz hazır değil. Android için Notify uygulaması hazır olduğunda size bildireceğiniz. Bununla birlikte iOS kullanıcısıysanız iPhone ve iPad için Notify uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

Uygulamayı beğenip beğenmediğinizi yorum bölümümüze yazabilirsiniz.

Kaynak: newsroom.fb.com

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz