Sosyal medyanın lideri konumunda olan Facebook platformu yaptığı satın alımlar ve getirdiği güncellemeler ile gündeme sürekli gelmeyi başarıyor. Kullanıcı desteği konusunda rakiplerine büyük bir fark atan Facebook, son olarak Snapchat benzeri bir mesajlaşma özelliği ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonra 7 saniyelik kısa profil videoları ile artık kullanıcıların daha interaktif profillere sahip olabileceğini müjdeleyen Facebook’un bu özelliği yavaş yavaş Android cihazlarda kullanılmaya başlanıyor.

Facebook’un bu yeni özelliği ile birlikte profil tasarımlarında 5 ayrı değişiklik daha uygulanıyor. Facebook sayfanızda yer alan ve öne çıkan fotoğrafları artık profilinizin yer aldığı bağlantı üzerinde sabitleyebileceksiniz.

Profil Sayfaları Daha Detaylı Hale Getiriliyor

Geçici süre ile profil fotoğrafları da koyabileceğiniz profillerinizin “Hakkında” kısmı da daha işlevsel bir hale gelecek. Hakkında kısmına artık görsel koyabilecek ve 100 karakterlik biografi alanını doldurarak kendinizi daha iyi bir şekilde tanıtabileceksiniz.

facebook

Mobil cihaz kullanıcıları için yaratılmış olan yeni ve ortalanmış şekilde duran profil fotoğraflarından yararlanırken aynı zamanda profil fotoğrafı olarak 7 saniye uzunluğunda sürekli kendini tekrar eden videoları kullanabileceksiniz.

Android için bazı bölgelerde ufak ufak kendisini göstermeye başlayan ve aktif olan bu özelliğin ise pek çok kişi tarafından kullanılacağı ve eski stil hareketsiz profil fotoğraflarının tarih olacağı söyleniyor.

Ufak ufak çeşitli bölgelere Android üzerinden dağıtılmaya başlayan bu özellik ile birlikte ayrıca diğer sosyal medya platformlarının da ne gibi hamleler ile karşılık vereceği merak ediliyor.

Kaynak: androidpolice

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz