Popüler sosyal medya uygulamalarından bir olan Facebook kendini geliştirmeye devam ediyor. Facebook tarafından yeni gelen olan Facebook Shops özelliği tanıtıldı. Facebook Shops sayesinden satıcı ile müşteri arasında olan ilişki çevrimiçi platformlarada daha iyi bir şekilde yansıyacak. Korona virüsü nedeniyle alışveriş yapamadığımız bu dönemlerde alışverişimizi internet üzerinden gerçekleştiriyoruz.

Facebook bu konuda çalışan işletme sahipleri için harika bir özellik ile gelecek. Facebook üzerinden fotoğraf paylaşıp ‘Satılık’ ifadesi yerine alışveriş konusunda daha da üst seviyeye ulaşabileceksiniz. Gelecek olan özellik sayesinde daha da iyi bir alışveriş deneyimi yaşayacaksınız. Facebook müşterilerin satıcılar ile iletişim konusunda sıkıntı çektiğini anladı ve gelecek olan Facebook Shop özelliği sayesinde istenilen ürünlerin kataloglarını düzenlemek ya da ürün öne çıkarma gibi özellikler yerini alacak. Üstelik bu özellikler ücretsiz olacak.


Facebook bu özelliğe ayrıca kapak resmi ve vurgu renkleri ile özel profil oluşturma imkanı sunacak. Satışı gerçekleşecek olan ürünün boyut ve bütçesi fark etmeden her satıcı rahat bir şekilde kullanabilecek. Facebook ve Instagram profillerinden ürünlere direk ulaşabilecek. Instagram uygulamasının sahibi olan Facebook bu özelliği Instagram Shop olarak da sunacak. Facebook Shop ve Instagram Shop şu an için ülkemizde kullanılmamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaya başlanan bu özellik ilerleyen dönemlerde ülkemize de gelecek. Sizce gelecek olan bu özellik işletmelerin işini kolaylaştıracak mı? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz