Slingshot, Facebook tarafından anlık iletişim ve mesajlaşma alanında alanına yeni bir soluk getirmesi üzerine yayınlanan yepyeni bir uygulama olarak bugünden itibaren Android Google Play ve Apple App Store üzerinde yerini aldı. Uygulamanın işleyişi ise radikal bir deneyimi beraberinde getireceğe benziyor.

Bilindiği üzere Facebook, Snapchat uygulamasını satın almak istemiş ve sahibine 3 milyar dolara kadar teklifte bulunmasına rağmen Snapchat uygulamasını satın almayı başaramamıştı. Söz konusu satın almanın gerçekleşmemesinin ardından Facebook yazılımcıları kendi uygulamalarını hazırlamak için kolları sıvamışlar ve büyük bir gizlilikle bugün tanıştığımız Slingshot uygulamasını yayınlamış görünüyorlar.

Slingshot Ne İşe Yarıyor ve Nasıl Kullanılıyor?

Facebook Creative Labs departmanınca üretilen Slingshot uygulaması, kullanıcıların birbirlerine zengin medya içerikleri paylaşmalarına olanak sağlıyor. Örneğin, bir fotoğraf çektiniz ve bunu arkadaşınızla paylaşmak istiyorsunuz. Uygulamanın içinde bulunan araçları kullanarak fotoğrafa metin ekleyebiliyor ya da başka düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Son halini verdiğiniz fotoğrafı arkadaşınıza göndererek paylaşma işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Ancak uygulamayı diğer benzer çalışmalardan ayıran en önemli faktör, karşınızdakinin gönderdiği paylaşımı görebilmeniz için sizin de ona bir içerik göndermeniz gerekiyor. Kısacası, “hadi sen de fotoğrafını yolla” cümlesini kurmaya gerek kalmıyor!

slingshot

Facebook Slingshot uygulaması şu anda Android akıllı telefon ve tabletler için yayınlamış bulunuyor. Ancak Google Play üzerinde görüntüleyebilsek de Türkiye üzerinden servisi kullananlar bu uygulamadan faydalanamıyorlar. Buna karşın uygulama şimdilik Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan kullanıcılara açık. Aynı şekilde Slingshot iOS uygulaması iPhone ve iPad kullanıcıları için şimdilik ABD ile sınırlı bir şekilde indirilebilir kılındı.

Güncelleme

25 Haziran itibariyle uygulama Türkiye’den de indirilebilir kılındı.

Android Slingshot uygulamasını indir:

[appbox googleplay com.facebook.slingshot]

iPhone ve iPad Slingshot uygulamasını buradan indir

Slingshot Tanıtım Videosu

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz