Dünya genelinde yayılan Corona virüsü nedeninden dolayı birçok şirket, eğitim sistemi, uzaktan çalışma sistemine geçti. İnternet kullanımında önemli bir artışın olması ile beraber Facebook ve Instagram video kalitesini düşürecek. Bu durum bazı ülkelerde tam tersi oldu. İnternet sağlayıcıları kullanıcıların evde kalması nedeninden dolayı bant genişliğini arttırdığını duyurdu. Çalışanlarında evde internet üzerinden çalışmasından dolayı internetin yükünde önemli bir artış yaşandı.

Kısa bir süre önce YouTube, Netflix, Amazon bu konuda çalışmalar yaptı ve video kalitesini düşüreceğini açıkladı. Şimdi de Facebook ve Instagram bu konuda adım atarak video kalitesini düşüreceğini açıkladı. Bugün Avrupa’da kullanıcılar için video kalitesi düşürelecek. 2019 yılında itibaren Avrupa’da ortalama 288 milyon kişi hizmet alıyor. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada;

“Potansiyel internet sorunlarının önüne geçebilmek için Facebook ve Instagram uygulamalarındaki Avrupa kullanıcılarının video kalitelerini bir süreliğine azaltacağız. Yoğun internet kullanımının olduğu dönemde bant genişliği sorununu ortaklarımız ile birlikte çözmeyi taahüt ederken, aynı zamanda corona virüs salgını süresince kullanıcılarımın uygulamalarımızı sorunsuz kullanabilmesini sağlamak istiyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz