Pandemi nedeniyle evde kaldığımız süreçte sosyal medya uygulamalarına taktık. Özellikle boş zamanlarımızı canlı yayın yaparak geçirmeye başladık. Yeni nesil canlı yayın platformu olan Facebook Venue kullanıcılara duyuruldu. Facebook Venue uygulamasının Twitter uygulamasına rakip olarak gelmesi bekleniliyor. Yeni uygulama sayesinde gazeteciler ya da yetkili kişiler ile etkileşime girmek hedefleniyor.

Facebook, eski popülerliğini geri kazanmak istiyor. Rakibi olan Twitter uygulamasının önüne geçmeyi hedefleyen uygulama yetkili kişileri bu platforma çekmeyi hedefliyor. Facebook tarafından gelen açıklamada ise “Günümüzde canlı yayınlar her ne kadar anlık olarak aktarılsa da kullanıcıların tam anlamıyla katılım sağlamasına olanak tanımıyor. Canlı yayın izleyicileri genel olarak diğer izleyiciler ve uzmanlarla etkileşime girmek istiyor. Bu sebepten dolayı yeni nesil canlı yayın uygulamamızı geliştirdik” ifadelerine yer verdi.


Şu an için ABD’de yayınlanan uygulama ilerleyen dönemlerde ülkemizde de indirilmeye başlanacak. Ne zaman geleceği konusunda net bir tarih bulunmamakta ama bu konu hakkında gelen detayları ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız. Sizce Facebook Venue uygulaması tutulacak mı? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz