Bu yazımızda Facebook virüslerini nasıl temizleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Popüler sosyal medya uygulaması olan Facebook’ta, yapılan paylaşımlara tıklasanız da bazen virüs bulaşabiliyor. Bilgisayarınıza başka kaynaklardan buluşan virüs Facebook girişinizi engeller. Facebook virüslerini temizlemeniz için ilk olarak yapmanız gereken hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar alanına girin. Daha sonra uygulamalar bölümüne geçiş yapın. Bu alan üzerinden vermiş olduğunuz izinleri kaldırın.

Daha sonra zaman tünelinizi inceleyin ve şüphe kaptığınız tüm paylaşımları beğeni listenizden kaldırın. Bu işlemlerden sonra ‘eset.com/tr/social-media-scanner’ adresine girin ve sosyal medya hesabınızı taratıp sonuçlarını değerlendirin. Chrome tarayıcısını kullanarak CTRL+H tuşuna basın. Sağ kısımda bulunan yer uzantıları bölümüne basın. Karşınıza çıkacak olan alanda adını bilmediğiniz tüm eklentileri devre dışı bırakın. Devre dışı bırakarak virüslerden kurtulmuş olursunuz.

Uzantıyı silmek için açılan sayfada onay kutusunu kabul edin. Daha sonra uzantıyı tarayıcınızdan kaldırın. Uzantıyı kaldırdıktan sonra ekranda yer alan geçmiş simgesine tıklayın. Ardından TaramaVerileriniTemizle yazısına tıklayın. En son ise tarayıcı temizliğini yapın. Tüm bu aşamalar ardından Facebook hesabınıza yeniden giriş yapmanız sağlanacaktır. Eğer bu işlemlere rağmen hesabınıza giriş yapamıyorsanız detaylı bir virüs temizleme programı ile bilgisayarınızı yeniden tarayabilirsiniz. Bu işlemleri tekrarlayarak Facebook uygulamasını virüslerden temizlemiş olabilirsiniz. Bu yazımızda Facebook uygulamasını virüslerden nasıl temizleyeceğiniz konusunda yardımcı olduk. Merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz