Facebook kısa bir süre önce bir açıklama yaparak, internet sitesinin tasarımında bazı değişikliklerin olacağını dile getirdi. Konumuza dahil olan bu yeni tasarım değişikliği ufak bir dokunuş olmayıp tam anlamıyla yeni bir tasarıma geçiş olduğunu belirtelim. Platformda ciddi bir mavi renk durumu söz konusu olurken, yeni tasarımda artık bu renge hepimiz veda edeceğiz. Facebook’un işte yeni tasarım detayları…

Facebook Maviye veda ediyor!

Şirketin paylaşmış olduğu görsele baktığımızda yeni tasarımın detayları belli oluyor. Yeni tasarımda ilk dikkat çeken nokta ise daima akıllarda iz bırakmasıyla bilindik mavi rengi oluyor. Bu mavi renkli temaya artık veda etme vakti gelmiş. Yeni tasarımda ikonik bir anlayış hakim kılınmış. Diğer dikkat çeken nokta ise durum çubuğunda minimalist bir değişiklik oluyor.

Yeni tasarımla beraber Facebook’un en büyük değişikliğe gittiğini belirtelim. Bu tasarım daha işlevsel ve kolay bir platform deneyimi sizlere sunacak.

Şirketin diğer açıklamalarında ise, Facebook grupları üzerinde daha ağırlıklı işlevler getirileceği oluyor. Facebook 10 milyondan fazla grup olduğunu belirterek, kişilerin daha gerçekçi bir ortamda olmasını hissettirmek adına daha farklı işlevler getireceğini belirtti.

Peki siz Facebook’un bu yeni tasarım anlayışı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz