Facebook’a kullanıcı verilerinin Apple, Spotify ve Netflix gibi birçok mecra ile paylaşılması gerekçesiyle dava açıldı. Zuckerberg, 2018 yılında bu konu yüzünden başı çok ağrımış ve ABD Kongresinde açıklama yapmıştı. İşte detaylar…

Son haberlere göre 2 milyar kullanıcıyı aşan Facebook, kullanıcılarının özel bilgilerini 150’den fazla şirketin kullanması için bazı anlaşmalar yapmış durumda. Platform her ne kadar diğer kişiler ile paylaşım yapmayacağını belirtse bile, son haberler Spotify, Netflix, Amazon ve Sony hatta Microsoft gibi birçok şirketin verilere erişim sağlaması için izin verdiğini gösteriyor.

Zuckerberg ifade vermeye gidiyor!

Haberlere göre ayrıca Zuckerberg ile beraber iki akıllı telefon üreticisiyle beraber birçok aygıt donanım üreticilerinin de ifade vereceğini işaret ediyor. Hatta açıklamalarda bir Facebook sözcüsünün, yetkililer ile anlaşma yaparak ve soruşturmaya ise ciddi adımlarla gittiklerini dile getirdi. Ceza haberlerinden dolayı Facebook hisseleri yüzde 1.5 oranında düşüş yaşadı.

Zuckerberg bu sefer yandı!

Geçtiğimiz yıl Zuckerberg, kullanıcı verilerine çok fazla önem verdiğini söylemiş ancak bir süre sonra başı ağrımıştı. Çünkü kullanıcı verilerini üçüncü kişiler ile paylaştığı biliniyordu. Bu bakımdan Facebook’ta birçok ünlü ve kullanıcı hesaplarını kapatmış ve protesto etmişti. Tüm bunlardan sonra ise Mark Zuckerberg, herkesten özür dileyerek, bir daha bu durumun yaşanmayacağını ve kullanıcılarından geri dönmesini talep etmişti.

Tüm her şey düzeldi derken, tekrardan birçok mecraya verileri sunması tabii ki kullanıcıların normal karşılamaması gereken bir durum.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz