Facebook‘ta engellediğiniz birisinin ikinci bir şansı hakettiğine karar verdiyseniz, işte onları engellemenin nasıl kaldırılacağı ile ilgili ip uçlarımız.

Bazen insanlar Facebook’ta kelimelerini bir süre görmeyi bırakmak isteyen şeyler söylüyorlar. Bu, onları anında çevrimiçi hayatınızdan kaldıran Blok seçeneğiyle mümkündür. Bunun nasıl yapılacağını Facebook rehberindeki insanları nasıl engellediğimiz bölümünden okuyabilirsiniz .

Ancak, çok aceleci olduğunuza veya kişinin dersini öğrendiğine karar verirseniz, onları yaramaz köşeden çıkma zamanı olabilir. İşte Facebook’ta bir kişinin engellemesini kaldırma, böylece bir kez daha sohbet edebilirsiniz.

Engellenen bir kişiyi Facebook’ta nasıl bulabilirim?

PC’nizde Facebook’un web sürümünü kullanıyorsanız, bunlar birisinin kilidini açarken atmanız gereken adımlar.

Bir tarayıcı sekmesi açın, Facebook‘a gidin ve hesabınıza giriş yapın. Sonra, üst satırın en sağındaki aşağı oku tıklayın (mesajların ve bildirim düğmelerinin sağında) ve açılır menüden Ayarlar‘ı seçin.

Bir sonraki sayfada, en üstteki Gizlilik bölümünden bulacağınız Engelleme seçeneğinin solundaki sütuna bakın . Engelleme üzerine tıklayın .

Şimdi ana panelde birçok bölüm sunulacak. İstediğiniz kişi kullanıcıları engelleme hakkına sahiptir . Burada, şu anda engellenen listenizdeki herkesin bir listesi olmalıdır. Geri almak istediğiniz kişiyi bulun ve adlarının sağındaki Engellemeyi kaldır seçeneğini tıklayın .

Facebook daha sonra engellemeyi kaldırmayı onaylayıp onaylamadığınızı sorar. Ayrıca, feed’inizin, kişinin erişebileceği tüm bölümlerini de gösterir. Tüm bunlardan memnunsanız, Onayla‘yı tıklayın .

Son olarak, söz konusu kişiyi yeniden arkadaş etmeniz gerekebilir, çünkü Facebook onları engellediğinizde otomatik olarak hesabınızdan çıkarır. Bunu yapmak için, sadece profilini arayın ve başka bir arkadaşlık isteği gönderin.

Android uygulamasında birinin engellenmesini kaldırma

Android telefonunuzu Facebook görevleri için tercih ederseniz, uygulamayı kullanarak birini engellemeyi kaldırmak kadar kolaydır. Basitçe başlatın, sağ üst köşedeki üç satıra dokunun ve Ayarlar ve Gizlilik‘e dokunun .

Ardından, Ayarlar öğesine dokunun ve Gizlilik ile işaretli bölümü bulana kadar aşağı kaydırın . Burada, Engelleme seçeneğini göreceksiniz .

Buna dokunun, geri almak istediğiniz kişiyi bulun, ardından Engellemeyi kaldır seçeneğine dokunun ve iletişim kutusu göründüğünde bunu tekrarlayın.

Son olarak, engellemeyi seçtiğinde Facebook otomatik olarak seninle arkadaş olacağı için, onlara bir arkadaşlık isteği göndermen gerekecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz