Mark Zuckerburg’ un kurucusu olduğu Facebook uygulaması günümüzde en çok aktif olarak kullanılan sosyal medya platformudur. Bu uygulama aynı zaman da en çok kullanıcı sayısına sahip olan bir platformdur. Facebook uygulaması içerisinde çok sayıda birbirinden farklı özellikler barındırmaktadır. Bu özellikler arasına en yeni eklenen özellik ise hatırlatıcı ayarlama seçeneğidir.

Facebook Messenger’ı kullanarak ayarlanan hatırlatma özelliği en iyi Facebook özellikleri içerisine yüzde yüz girebilecek bir özelliktir. Her şeyden önce çok yararlı bir özellik olduğunu belirtmeliyiz. Bu özellik pek çok Facebook kullanıcısı tarafından düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bu özelliğin çok yararlı olduğunu belirtmiştik. Bu yararlardan birisi bulunduğunuz grubun tüm kişilerine otomatik olarak gönderilen bir etkinlik hatırlayıcısı oluşturabilmenizdir. Bu tarz etkinlik hatırlatmaları yapacağınız grup toplantıları ve ya röportajlar için kusursuz bir özelliktir.

Facebook kullanıcılarının çoğu bu özelliği ne kadar mükemmel de bulsa ne yazık ki nasıl kullanacaklarını bilmemektedirler. Bugün sizlere Facebook Messenger hatırlatıcısını ayarlamanız için yapmanız gereken adımları anlatacağız. Bu işlem için ilk olarak Facebook Messenger’ı açmanız gerekmektedir. Bu işlemden hemen sonra hatırlatmasını açmak istediğiniz grup konuşmasında bir iletiyi seçerek ileti metin kutusunun yanında bulunan “+” sembolüne basın. Karşınıza çıkan menü de “Hatırlatıcılar” ı seçin. Hemen sonra “Hatırlatıcı Oluş” a tıklayın. Burada oluşturmak istediğiniz hatırlatıcı için saat tarih seçin ve “Oluştur” düğmesine tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz