Markanızı, işletme hizmetlerinizi vb. gibi işlerinizi tanıtmak için sosyal medya ağları harika bir platformdur ve facebook ise bunlardan bir tanesidir. İşte facebook’ta işletme sayfası açmanın yolu!

İlk olarak facebook’a gidin ve sayfa oluştur’a basın. Ardından iki seçenekten ‘işletme veya marka’ seçeneğini seçin ve başla’ya tıklayın. Daha sonra oturum açın ve işletmeniz için gerekli temel bilgileri girin. Daha sonra sayfanıza bir profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı ekleyin. Bunu da yaptıktan sonra sayfa bilgileri köşesine geçin ve orada bulunan ‘hakkımda’ kısmını doldurun. Bu sizin işletmenizin daha kolay ve anlaşılır bir şekilde tanınmasını sağlayacaktır. Daha sonra sayfa ayarlara giderek ‘şablonlar ve sekmeler’ bölümünü tıklayın ve kendinize özel şablonu seçip, ‘sürükle ve bırak’ yapın.

Sayfanıza ortak çalışanlar ekleyin. Bir işletme olarak, işletmenin pazarlamasını ve sosyal medyasını yönetecek özel insanlara sahip olabilirsiniz. Bu sizin ve markanızın daha hızlı bir biçimde tanınmasını sağlar. Bunu yapmak için sol taraftaki ‘sayfa ayarları’ na gidin ve ‘sayfa rolleri’ni seçin. Eklemek istediğiniz kişinin Facebook hesabına bağlı adını veya e-posta adresini yazarak yeni bir sayfa ekleyebilirsiniz.

Tüm bu adımları doğru bir şekilde yaptıktan sonra ilk yayınızı oluşturun.  Canlı gönderi, etkinlik, teklif veya iş ilanı oluşturabilirsiniz. İnsanları işletmeden haberdar etmek için, bir giriş gönderisiyle başlamayı düşünün, ardından videoları, teklifleri vb. paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz