Popüler mesajlaşma uygulaması olan Facebook, Face ID teknolojisine benzer bir teknoloji ile ek bir güvenlik sistemi getirdi. Bu sistem birçok kullanıcı tarafından beğenildi ve bu teknoloji sayesinde fotoğraflara yüz tanıma özelliği otomatik olduğu için direk olarak tanıyor. Bazen arkadaşlarınız tarafından paylaşım yapılır ve bu yüz tanıma teknolojisi sayesinde otomatik bir şekilde etiketleme işlemi gerçekleşir.

Otomatik etiketleme işlemini isteğe göre kapatabilirsiniz. Bu durum Facebook kullanıcıları için büyük bir avantaj olarak ortaya çıkıyor. İzinsiz şekilde fotoğraflarınızın paylaşılmasından rahatsız olanlar için bu teknoloji sayesinde bildirim alabileceksiniz. Bu teknoloji Apple’ın Face ID teknolojisine benziyor. Face ID sayesinde kullanıcılar yüz tanıma teknolojisi ile ekran kilidini açabiliyor.

Facebook uygulamasına getirilen bu özellik sayesinde sizden izinsiz atılan fotoğraflarınızı görebileceksiniz. Bu durum bazı kullanıcılar tarafından beğenilse de bazı kullanıcılar tarafından tepkiye neden oldu. Bu yüzden kapatma özelliği de eklendi. Eğer otomatik etiketleme işlemini istemiyorsanız Ayarlardan bu seçeneği kapatabilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz