Facebook, rakiplerinin kullandığı özellikleri ve uyguladığı stratejileri yakından takip eden dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olarak anılıyor. Facebook yeni bir özelliğini duyurarak, bugün rakiplerinden etkilenerek getireceği bir özelliği daha açıkladı.

Snapchat Benzeri Özellikler

Ünlü paylaşım sitesi Facebook, yeni özelliği ile birlikte Snapchat benzeri bir uygulamaya geçiş yapacak. 3 milyar dolarlık Facebook teklifini reddeden Snapchat’in benzer bir özelliği “Poke” adı altında Facebook bünyesine katılmaya hazırlanıyor.

Facebook Messenger uygulamasına Snapchat’te yer alan yeni bir özelliği ekleyerek kullanıcılarına yeni bir mesajlaşma deneyimi sunacak. Kendi kendine zamanlı olarak silinen mesajlar üzerinde testlere başlayan Facebook, BuzzFeed tarafından fark edilmiş durumda. Ancak bu özellik şimdilik sadece Fransa bölgesi ile sınırlandırılmış durumda.

Yeni Uygulama Ne Zaman Çıkıyor?

Henüz test aşamasında olan bu yeni Facebook Messenger özelliğinin detaylı test sürecini tamamlamasından sonra diğer bölgeler için de kullanıma açılması bekleniyor. Facebook’un bu yeni özelliğini çıkartmasının altındaki sebep ise rakipleri ile arasındaki rekabet ortamını kızıştırmak ve kullanıcıların birbirleri ile daha keyifli iletişime geçmesini sağlayabilmek oluyor.

facebook messenger

Kendini silebilen mesajlar üzerinden insanların Snapchat kullanarak oldukça keyifli vakit geçirdiğinin farkında olan Facebook, bu yeni özelliği sayesinde kullanıcılarına farklı bir mesajlaşma deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Facebook platformunda bu tür bir mesajlaşma özelliğinin ne tür bir etki yaratacağı ve kullanıcılar tarafından benimsenip benimsenmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. İlerleyen günlerde “Poke” özelliğinin test sürecinden çıkarak hızlı bir şekilde tüm bölgeler ve kullanıcılar için kullanıma açılması bekleniyor.

Kaynak: PhoneArena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz