Facebook tarafından 2 yıldır üzerinde çalışma yapılan akıllı gözlük hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Yeni patent alan Facebook, gözlükte ses iletimiyle alakalı sorunun çözmüş olduğu açığa çıkıyor. Gözlüğün tam olarak ne zaman çıkacağı konusunda da şu an için bir bilgi yok.

Ortada şu an için ciddi bir ürün yer almasa da Facebook tarafından uzun süredir akıllı gözlük üretimi üzerinde çalıştığı biliniyor. En son 2017 yılında bahsi geçen bu gözlüğün yeni patent almasıyla bazı bilgiler ortaya çıktı.

Çıkan bilgilere göre Facebook, ses sorununu çözmek için ses iletim teknolojisine benzeyen bir sistem kullanacak. Kıkırdak ses iletimi sayesinde, akıllı gözlük kulak kepçenize temas eden kısmında ses titreşimleri açığa çıkıyor ve kulak içinde yer alan sensör sayesinde ses titreşimleri duymayı sağlıyor. Facebook tarafından üretilen bu gözlüğü kullanacak kişilerde bu durum sayesinde rahat bir şekilde duyacaklar. Kemikten ses iletim teknolojisini kullanmak Facebook adına oldukça başarılı bir iş olarak açığa çıkacaktır.

Akıllı gözlük hakkında Facebook tarafından yayılan bilgiler ve sızan bilgiler şu an için bu kadar. Ürünün tanıtımı ya da piyasaya ne zaman sunulacağı konusunda da bir bilgi yer almamaktadır. Ancak tahmin edilen duruma göre Facebook tarafından üretilecek olan bu akıllı gözlükler 2022 yılından önce tanıtılması beklenilmiyor. Bizi takipte kalmaya devam edin ilerleyen zamanlarda Facebook tarafından gelen açıklamaları sizlerle paylaşacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz