Geçmişte Facebook tarafına kesilen para cezası ödenmiş ancak bu cezaya itiraz edilerek bir iade talebi oluşacağı gündeme geldi.

Kişisel verileri koruma kurulunun kesmiş olduğu Facebook cezası sosyal gündemde çok fazla tartışma konusu oldu. Facebook’a kesilen para cezasının sebebi ise fotoğraflara yetkisiz erişim gerçekleştirilmesi ve 1 milyon 650 bin TL olarak sonuçlanmıştı. Bu cezanın 550 bin TL’lik bir kısmı farklı olarak ödenmiş ve 1 milyon 100 bin TL’lik ceza ise verilerin korunması adına sorumluluk cezası olarak gündeme gelmişti. Tüm bu gelişmelerden sonra Facebook bir açıklama yaptı.

Facebook Cezaya İtiraz Etti!

Açıklama ile beraber Facebook’un kesilen bu cezayı ödediği ancak itiraz sürecinin başlayacağı bildirildi. Facebook’un Türkiye müdürü olan Çağatay Pekyörür’ün açıklamalarında Facebook KVKK tarafından kesilen cezaya itiraz edeceğini söyledi.

Tüm bu açıklamalarla beraber Facebook’un itiraz talebi ne şekilde sonuçlanacak henüz bilinmiyor. Ancak KVKK tarafından net bir açıklama gelmedi. İlerleyen günlerde bu cezai işlem konusunda itiraz talebi için net bir açıklama gelecektir. Açıklama yapıldığı taktirde sizleri haberdar edeceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz