Sizlerinde bildiği gibi Mozilla kullanıcıların çok büyük bir şekilde gizliliğine önem vermekte. Ve kendini bu bakımdan rakiplerine kıyasla ayrı bir durumda tutuyor. Daha önceden bildiğimiz iOS platformunda yer alan şifre yöneticisi olarak karşımıza gelen Firebox Lockbox’un şimdide Android kullanıcılarına geldiği açıklandı. İşte detaylar…

Firebox Lockbox Android için geldi!

Şirket daha önceden şifre yöneticileri olmasına rağmen net bir açıklama yapmamıştı. Ancak şirketin güvenlik konusunda ne kadar hassas olduğunu hepimiz biliyoruz. Firefox Lockbox‘ın daha önceki şifre yöneticilerine oranla en dikkat çeken özelliği ise basit ilk kurulum aşaması oluyor.

Uygulamanın yüklenmesinden hemen sonra, Firefox’tan şifreleriniz otomatik bir şekilde kopyalanıyor. Bu bakımdan teker teker elle girmenize gerek kalmıyor. Bir diğer avantaj ise, otomatik telefonunda otomatik olarak kaydettiği şifrelerle aynı olması oluyor. Kopyalama işleminden sonra cihazınızda parmak izi okuyucusunu kullanmanız veya yüz tanıma sistem ile düz metin olarak erişim mümkün. Bunlara ek olarak ise, masaüstü sürümüne bağlanıp şifrelerinizi eşleştirme sorunu da artık yok.

256 bit ile koruma sağlanıyor!

Bir diğer merak konusu ise kimlik ile şifrelerinizin 256 bit ile korunarak Firebox Lockbox veritabanın da korunduğu ifade edildi. Daha önceden iOS ortamında kullanıcıların çok fazla kullandığı ve Android kullanıcıların bir türlü erişim sağlayamadığı bu özellik artık Android platformuna da giriş yapmış durumda.

Siz bu Firebox Lockbox hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz