Firefox iOS ön izleme sürümü test edilmeye başladı. Mozilla Firefox tarayıcı hayranları artık bu tarayıcıyı iOS cihazlarında kullanabilecekler.

Firefox Mozilla severleri sevindirecek bir haber geldi. Firefox geliştiricileri 3 Eylül’de Firefox iOS ön izleme sürümünü çıkardıklarını ve test etmeye başladıklarını bloglarından duyurdu. Tarayıcı uygulaması şimdilik sadece Yeni Zelandalı kullanıcılara sunuldu. Geliştiriciler bu şekilde ön izleme sürümüyle geri bildirim toplamak istiyorlar. Mobil tarayıcı, iOS için en iyi tarayıcı deneyimini sunmayı hedefliyor.

Bu tarayıcı deneyimini herkese sunmadan önce tek ülkede test ederek uygulamayı kusursuz hâle getirmek ve ona yeni özellikler eklemek istiyorlar. Ardından bu yıl bitmeden önce dünyanın geri kalanı uygulamayı App Store’da görecek.

firefox ios

İsterseniz, uygulama sizin ülkenizdeki kullanıcılara sunulduğunda bildirim alabilirsiniz. Bunun için şu bağlantıya tıklayın ve e-posta adresinizi girin. https://www.mozilla.org/tr/firefox/ios/

Firefox iOS Akıllı Arama

Firefox iOS akıllı arama özelliği şu an geliştiricilerin tarayıcı ön izleme sürümünde yer verdiği bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Herhangi bir şey aramak için tarayıcı çubuğuna bir şey yazdığınızda önce arama önerileri görüyorsunuz. Alt kısımda da arama motorları seçenekleri görüyorsunuz. Yahoo, Google ve benzeri öneriler ve seçenekler karşınıza çıkıyor.

firefox ios ön izleme

Firefox hesabınızla tarayıcı geçmişini kaydedebiliyorsunuz. Şifreleri ve sekmeleri kaydedebiliyorsunuz. Böylece masaüstünüzde bulunan geçmişi, şifreleri ve sekmeleri iOS uygulamasına alabiliyorsunuz.

firefox ios ön izleme-2

Geri bildirimde bulunmak için yine uygulama içinden sağ üstteki simgeye dokunun ve Ayarlar bölümüne gidin. Burada en altta Geri  Bildirim Gönder butonuna dokunun.

firefox ios ön izleme geri bildirim

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz