Firefox, gelecek haftalarda Hindistan’da bir Firefox OS Geliştirici Konferansı düzenleyecek. Bu konferans, bazıları $50 tutarında olan çok sayıda Firefox işletim sistemli cihaza ev sahipliği yapacak.

PhoneArena bugün Firefox’un, Goa’da bir Firefox OS Geliştiriciler Konferansı düzenleyeceği bilgisini verdi. Goa eyaleti, ürün tanıtım etkinliklerinin ve bu gibi çok sayıda konferansların gerçekleştirildiği bir yer. Konferansta Firefox, kendi yeni HTML 5 tabanlı platformu için uygulama yazan kod yazıcılarını bünyesine almayı deneyecek. Konferansın arkasındaki esas gerekçe, yeni platformun en önemli parçası olan uygulama deposunu yani Firefox OS Marketplace’i doldurmak.

Firefox OS arayuz

Firefox OS Geliştiriciler Konferansı, şehirde tanıtılması planlanan Firefox işletim sistemli cihazları barındıracak. Bazı cihazlar  $50 kadar ucuz olabilecek. Bu gibi telefonlar dokunmatik ekran özelliğine sahip olmayan telefonlar üzerinde ciddi bir baskı yaratabilir. Böylece kullanıcılar bu telefonları satın almaya yönelebilirler. HTML 5 platformunda çalışan telefonlar, çok güç tüketimi istemeyen telefonlardır. Dolayısıyla telefon içindeki yazılım da çok temel, giriş seviyesinde ve çok ucuz bir yazılım olacaktır. $50 değerindeki bu Firefox OS barındıran akıllı telefon, Hindu şirket Lava Mobiles tarafından üretilecek.

Bilgiyi veren PhoneArena, etkinlik tarihine ve saatine ya da etkinliğe giriş için gerekli prosedürlere sahip değil. Etkinlik tarihi yaklaştıkça hakkında daha çok bilgiye sahip olacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz