Sosyal medya paylaşım sitelerinin popülerliği ile birlikte artık insanlar yeni platform arayışları içerisine de giriyorlar. Instagram, Twitter ve Facebook gibi üç büyük sosyal medya sitesinde hesabı olan kişilerin mobil cihazlarında da birtakım sosyal medya uygulamaları ve çöpçatanlık uygulamaları yer alıyor.

Bu uygulamalar arasında son dönemde en fazla kullanılanlardan birisi olan ise Tinder oluyor. Lokasyonunuzu tespit ettikten sonra karşınıza size yakın mesafedeki kullanıcıları çıkartan ve dilerseniz tamamen anonim bir şekilde sohbet edebileceğiniz Tinder, kısa süre içerisinde büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştı.

Tinder’ın yaşadığı sorunlardan sonra çalışanlarının bir kısmı firmadan ayrılarak kendi yollarını çizmeye başlamıştı. Bugün ise yeni gelen habere göre eski Tinder çalışanları tarafından yaratılan çöpçatanlık uygulaması Bumble’ın Android platformuna geldiği açıklandı. iOS platformunda uzun süredir popüler bir şekilde kullanılan uygulama benzerleri ile kıyaslandığı zaman daha geniş bir kitleye hitap ediyor.

Bumble Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

Profil sayfalarına ekleyebileceğiniz iş yerleri, çalıştığınız pozisyon, mezun olduğunuz okul gibi seçenekler uygulamada yer alıyor. Uygulamanın bayanları odak noktası yapması ve ilk 24 saat içerisinde ilk adımı onların yapmasını bekleyen uygulama bu adam gelmediği takdirde iki kişi arasındaki bağlantıyı kalıcı olarak kaldırıyor.

bumble android indir

Anlık mesajlaşma özelliğine de sahip olan uygulamanın uzun süredir beklenen Android sürümü geçmiş dönemlerde 80 milyon eşleşmeye ev sahipliği yapmış durumda. Merak edenler için söyleyelim, Bumble uygulaması tamamen ücretsiz.

Kaynak: thenextweb

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz