Forbes, akıllı telefonların yüz tanıma sistemini test etti!

Geçen hafta Forbes portalı bir deney yaptı : gazeteci Thomas Brewster başının bir kopyasını bir 3D yazıcı kullanarak oluşturdu ve bir yüz kullanarak akıllı telefonların kilidini açma işlemini kontrol etti.

Thomas’ın kafası İngiltere’deki Backface(arka yüz) laboratuvarında basıldı. Gazeteci, üç boyutlu bir görüntü yakalamak için 50’den fazla kameraların bulunduğu kubbeli bir stüdyoya götürüldü. Gazetecinin kafasının bir kopyası bir 3D yazıcıdan elde edilen malzemeden yeniden yaratıldı.

LG G7 ThinQ , Samsung S9 , Samsung Note 8 ve OnePlus 6 : iOS işletim sisteminde iPhone ve Android işletim sisteminde dört cihaz test katıldı. Yapay kafa, Apple cihazı dışındaki tüm akıllı telefonlarda çalıştı.

 

Gazeteci, Android ve iOS’taki cihazların korunmasından bilgisayar korsanlığına karşı bazı farklılıklar olduğunu not ediyor. Örneğin, LG G7’yi ilk açtığınızda, kullanıcının yüz tanıma işlevini açmaması için bir uyarı geldi: “yüz tanıma, telefonunuzun daha az güvenli hale gelmesi nedeniyle ikincil kilit açma yöntemidir.”

Bir LG sözcüsü, yüz tanıma özelliğinin LG’nin kurulurken önerdiği gelişmiş tanıma ile şirketin cihazlarında geliştirilebileceğini yayınladı. Veya sadece bir PIN veya parmak izi kullanmayı tavsiye etti.

Samsung S9’u başlatırken de benzer bir uyarı göründü. Bununla birlikte, cihazı kurarken sunulan ilk kilit açma seçeneği yüz ve iris tanıma idi.

Note 8 akıllı telefonun daha hızlı bir yüz tanıma özelliğine sahip olması üreticinin diğer kilit açma yöntemlerinden daha az güvenli olduğunu kabul eder.

OnePlus 6’da herhangi bir uyarı yoktu, daha güvenli tanıma seçenekleri yoktu. Forbes deneyi, sahte bir kafa göründüğünde ve test edilen cihazların en az güvenli olduğu zaman telefonun anında açıldığını gösterdi. Bir OnePlus temsilcisi ayrıca yayın için güvenlik için bir şifre, PIN kodu veya parmak izi kullanmasını tavsiye etti.

Yayına göre, Apple’ın teknolojisine yaptığı yatırımlar etkili ve şirket mobil pazarda en iyi güvenlik yöntemlerini sunuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz