Fortnite, Google Play Store üzerinden APK olarak indirime sunulabilir. Google ile bir anlaşma sağlayamayan oyun geliştiricilerinin henüz dahi uzlaşma sağlamak adına görüşmelerine devam ettikleri belirtildi. 

En çok oynanılan oyunların başında yer alan PUBG Mobile’dan sonra Fortnite‘da çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Çok ciddi bir kitleye sahip olan oyunun şirketi Google ile anlaşamadığından dolayı markette oyuna yer veremiyor. Geliştirici Epic Games, Fortnite oyununu kendi web sitesinden indirmek için kollarını sıvamaya başladı.

Elbette bu durum değişiklik gösterebilir. Şirket Google ile anlaşmazlığını ise satın alımlarda Google’ın %30 komisyon almasından dolayı gündeme taşıdı. Bu komisyonun çok ciddi bir oranda olduğunu dile getirdi.

Google Play, Android kullanıcılarının ise kullanmış olduğu bir market görevi görüyor. Bazı kullanıcıların güvenlik sebebi ile farklı yerlerden uygulama indirmediklerini biliyoruz. Google ile görüşmeler ise halen daha devam ediyor.

Fortnite satın almada “V-Bucks” kullanımı

Geliştiricilerin kullanmış olduğu sanal para “V-Bucks” olarak karşımıza çıkıyor. Bu ödeme planı ise işlemlerden sonra direk para geliştiriciye gittiği için istenilmekte. Google ise bu durumu kabul etmiyor. Ancak bazı yollarla bu sorununun da üstesinden geleceklerini düşünüyoruz.

Fortnite indirme dosyası nerede!

  • epicgames.com/fortnite/tr/home adresi üzerinden iOS, PC ve Mac, PS Xbox hatta Nintendo seçin.
  • Hesanınız var ise direk indirme bağlantısı karşınıza çıkacak.
  • Yoksa kayıt olup hesap açın.

Bu işlemlerden sonra APK dosyası inecek ve yüklemeye başlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz