Fortnite Dünya Şampiyonasında 16 yaşındaki Amerikalı 3 milyon dolar kazandı

Bugha olarak da bilinen Kyle Girsdorf adındaki Philadelphia’lı bir genç, 16 yaşında 3 milyon dolar kazanan Fortnite Dünya Kupası’nın ilk şampiyonu oldu. Zafer, genç oyunculara Esports Kazançlarına göre dünyanın en zengin on siber sporcusu arasında bir yer kazandırdı.

Finalde Girsdorf, ABD’den üç oyuncu ile birincilik için savaştı, daha sonra en yakın rakibini neredeyse iki puan yenerek kazanan oldu.

Toplamda, çeşitli Ruslar da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden 100 kişi, en popüler “kraliyet savaşlarından” birinin turnuvasına katıldı. Gambit Esports, letw1k3 takma adı altında hareket eden e-spor organizasyonu Mark Danilov’un oyuncusu, maç sırasında rakibin hareketlerini gözetleyerek son haritada diskalifiye edildi.

Girsdorf’un kazandığı zaferin yanı sıra, düetlerin ilk sırasını Aqua ve Nyhrox’tan gelen oyunculardan oluşan Cooler Esports ekibi aldı. Ayrıca 3 milyon dolar aldı.

Türünün ilk örneği olan Fortnite Dünya Kupası, 26-28 Temmuz tarihleri ​​arasında New York’ta Arthur Ashe adını taşıyan tenis stadyumunda yapıldı. Organizatörler, etkinlik için 10 haftalık eleme turu dahil 100 milyon dolar harcadı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz