Sony’den yeni IMX607 sensörü

Kamera sensörleri hakkında her şeyi bilen ve uzun süredir tanıtım kağıtlarını sızdırdığı görünen bir Weibo kullanıcısı, yakın zamanda bir Sony sensörü olan IMX607 ile ilgili bazı detayları yayınladı. Ayrıca gelecek Huawei P30 Pro için ana sensör olduğuna inanılıyor.

38MP 1 / 1.8 “IMX607 sensörü, bu yılki Huawei P20 Pro’da bulunan IMX600 ile benzer bir yaklaşımı benimsiyor ancak karışıma özel bir şey ekliyor. RGB cihazlarına ek olarak bir dizi beyaz piksel. Quad Bayer teknolojisi kullanmak yerine, Sensör, beyaz bir HDR Kodlama dizisiyle Dual Bayer’e güveniyor.

Sadece kayıt için, P20 Pro ve Mate 20 Pro’daki mevcut Sony IMX600 modeli, uzun pozlama için iki renk pikseli ve ikisi de kısa pozlama için, daha iyi dinamik aralık için bunları birleştirerek değiştiriyor. Yeni düzenleme bu hatlar boyunca bir şeyler yapacak ve aynı, ama farklı.

Bu, kameranın daha fazla ışık yakalamak için beyaz pikselleri kullanmasına, ek bir siyah beyaz sensöre gerek kalmadan daha iyi keskinlik ve ayrıntı elde etmesine olanak tanır. Teoride, bu aynı zamanda gece fotoğrafçılığına da yardımcı olmalı. Daha hızlı ve daha iyi otomatik netleme için Sony, oyununu Quad Pixel Phase Detection Otomatik Odaklama (QPDAF) ile geliştirdi.

Diğer özellikler, etkileyici düşük ışık performansı, renk tonu azaltma ve yerleşik sıcaklık ve ortam ışığı sensörleri için yüksek SNR (sinyal-gürültü oranı) içerir. Dahası, tanıtım kağıdı, sensörün özel olarak gece fotoğrafçılığı için tasarlandığını ve 50/500/5000 doğal ISO değerine sahip olduğunu söylüyor.

Bu belgelerin okunaklı olup olmadığını anlamak için henüz çok erken ve sensör Huawei’nin bir sonraki amiral gemisinde olup olmayacağını yakından takip edeceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz