Bilgisayar ve internet ilk ortaya çıktığında basit temel işlevler dışında insanlara hitap etmiyordu. Zira sadece siyah ekran üzerine yazılan kodlama ve emirler dışında işlevi de yoktu. Zamanla gelişen teknoloji ve bilişim, devamlı çalışmalar sonucunda kitlelerin ilgisini çekecek, merak uyandıracak özellikleri barındırmaya başladı. Çoğu materyalde ve sektörde olduğu gibi dünya bizden yine erken kullanmaya ve keyif almaya başlasa da 2000’lerin başından itibaren eğlence ve muhtelif amaçlar adına hayatımıza girdi. Birçoğumuz için önceleri ciddi satış fiyatlarından satışa sunulsa da şimdilerde bilgisayar bir kenara akıllı telefon sahibi bile olduk. Hal böyle olunca teknolojinin ve internetin tüm nimetlerinden faydalanıyoruz. Oyunlar, günlük yaşamımızdaki ve işimizdeki durumları kolaylaştıran fonksiyonların yanında çevresindeki insanlardan ziyade sanal alemde tüm dünyayla iletişime geçmek isteyen kesim de aradığını burada buldu. Çeşitli chat alemlerinin yanı sıra MSN adını verdiğimiz mesajlaşma servisinden sohbet edilirken şimdilerde akıllı telefonların otoritesi döneminde WhatsApp uygulaması altın çağını yaşıyor. Bir akıllı cihaz satın aldığımızda neredeyse ilk indirdiğimiz yazılım olma özelliğini taşıyan üründe artık çağrı gerçekleştirme, dosya aktarımı, görsel gönderimi gibi seçenekler de eklenince vazgeçmek zorlaşıyor. Hatta yeni düzenlemelerle beraber artık fotoğraflarınızı tam çözünürlükte WhatsApp’tan gruplara veya arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz.

Dijital fotoğraf makinelerinin icadından itibaren yüksek kalitede görsel çekmek pek çoğumuzun keyifle yaptığı aktviite. Maliyetinin fazla olması ve akıllı telefonlara göre biraz daha uğraştırması kendisinden vazgeçmeye engel olmasa bile son model cihazlar önünüe geçti diyebiliriz. Özellikle lens ve çözünürlük bakımından çıtayı yukarılara taşıyan aygıtlar, görsel düzlemde rekabeti kızıştırdı. İnsanlar da halihazırda telefon satın alacağından tüm detayları içerisinde barındıran modellere yönelince ceplerindeki paranın üzerine biraz daha koyarak fotoğraf veya video çekme konusunda da verim alabilecekleri üst segmentlere yöneliyor. Böylece ortaya normal zamanlarında işlerine yaratacak, pratik çözümler üretecek cihazların yanı sıra keyiflerine göre fonksiyonlar sunacak, kaliteli fotoğraflar, görseller elde edecekleri aygıtlar çıkıyor. Yine bunları çeşitli mecralarda paylaşma merakı da aslında sosyal medyayı ortaya çıkarıyor. Mesajlaşma servisi WhatsApp üzerindeki gruplardan da paylaşım yapanların sayısı az değil. Lakin buralarda veya buna benzer yerlerde gönderi paylaşanların çoğunluğu tam çözünürlükte fotoğraf gönderme noktasında sıkıntı çekiyorlar.

WhatsApp’ta Tam Çözünürlükte Fotoğraflar Nasıl Göndeririz?

Yazımızın konusu olan tam çözünürlükte fotoğraf gönderme işlemi için aşağıdaki adımları sıralı halde uygulayabilirsiniz. Ayrıca belirtmemiz gereken durum ise Android cihazlar özelinde anlattık fakat iOS işletim sistemiyle yürütülen cihazlarda da uygulayıp sonuç alabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını açarak çözünürlük kalitesinde düşüş yaşamak istemeyerek fotoğraf paylaşımı yapmak istediğiniz sohbete dokunun.

whatsapp-tam-cozunurlukte-fotograf-gonderme

Klasik biçimde mesaj kutucuğunda bulunan ataça tıklayıp Gallery seçeneğinden Document’e basın. Gelen ekrandan Browse ile başlayan seçenekten fotoğrafınızı seçin. Send’e basarak işlemi tamamlayın.

Buradaki püf nokta ise fotoğrafları medya veya görsel olarak değil de doküman olarak göndermek. Zira WhatsApp dokümanların tahrif edilmesine karşın yaptığı ayarlamalarla herhangi bir noksanlık olmadan taşıma gerçekleştiriyor. Bizler de fotoğrafları dokuman şeklinde yollayınca tam çözünürlükte paylaşım işleniyor.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz