İnternette gördüğünüz pek çok fotoğrafın çekim tarihini hep merak etmişsinizdir. Bu yazıda sizlere çekilmiş olan fotoğrafların çekim tarihini nasıl öğrenebileceğinizden bahsedeceğiz. Eski zamanlardan kalmış olan ve sizin için tarih kültür yansıtan fotoğrafların hangi tarihte çekildiğini merak etmek oldukça normal. İnternetten indirdiğiniz ya da cihazınızda veya telefonunuzda bulunan fotoğrafların çekim tarihlerini öğrenmek isteyebilirsiniz. Biz de bu yazıda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacak ve fotoğrafların çekim tarihleri ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Fotoğrafların çekim tarihlerini öğrenmek istediğinizde net sonuçlar alamayabilirsiniz. Çünkü bazı fotoğraflar oldukça eski tarihli olabiliyor veya yeni tarihli olsalar bile yüzde yüz aynı zamanı öğrenemezsiniz. Örneğin 1885’te çekilmiş bir fotoğraf için 1880’ler tahmini alabilirsiniz. Bulduğunuz herhangi bir fotoğrafın çekim tarihini öğrenmek için öncelikle resmi google’a yükleyip taratmanız gerekiyor. Google görsellerde istediğiniz sonucu kolaylıkla bulabilirsiniz. Aramadan sonra karşınıza çeşitli siteler çıkacak. Bu sitelerden herhangi birinde fotoğrafın çekim tarihine dair bir bilgi mutlaka bulunmalıdır.

Fotoğrafların çekim tarihini öğrenmek için kullanabileceğiniz bir site daha bulunmaktadır. Bu sitenin adı ise Efixdata’dır. Efixdata.com adlı siteye girerek hangi fotoğrafın hangi tarihte veya tarihlerde çekilmiş olduğunu oldukça kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Fotoğrafların çekim tarihini bu şekilde de bulamadıysanız, internette forumlarda konu açarak bu fotoğrafı daha önce gören var mı diye sorabilir ve çekim tarihini öğrenebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz