Android akıllı telefon pazarında lider markalar arasında yer alan Samsung, elde ettiği büyük başarısını yeni modelleri ile sürdürmeye devam ediyor. Yeni gelen haberlere göre Galaxy A3, A5, A7 ve A8 modellerinin de içerisinde yer aldığı Galaxy A serisine Galaxy A8 modelini ekleyen Samsung, yakında karşımıza uzun zamandır beklenmekte olan Galaxy A9 modeli ile çıkabilir.

Geçtiğimiz günlerde Geekbench testlerinde görülen cihazın Samsung Galaxy A9 olduğu şu sıralar gündemde yer alıyor. Yapılan testlere bakıldığı zaman tek çekirdek testinde 1325 puan alan cihaz çok çekirdekli test kapsamında 4461 puan almış gözüküyor. Test sonuçlarındaki puanlara bakıldığı zaman ise bu yeni cihaz, piyasada yer alan pek çok üst seviyeli akıllı telefona sıkı bir rakip olacak gibi gözüküyor.

Samsung Galaxy A9 Teknik Özellikleri

Test sonuçlarında yer alan başka bir bilgi ise cihazın işlemcisi ile ilgili, Testlere bakıldığında 64 bit destekli ve 8 çekirdekli Qualcomm MSM8976 Snapdragon 620 işlemci karşımıza çıkıyor. Adreno 510 grafik işlemcisi ve 3 GB RAM’e sahip olan ürün hakkında şimdilik gelen bilgiler arasında sadece bunlar yer alıyor.

samsung galaxy a9

Yapılan tahminlere göre ise Galaxy Note 5’in bir alt seviyesi gibi gözüken bu yeni Samsung akıllı telefonun önümüzdeki aylarda resmi bir şekilde tanıtılması bekleniyor.

Ayrıca Samsung Galaxy A9 kamerası ile ilgili dedikodular arasında ise Galaxy A8 cihazında da olduğu gibi Galaxy S6 kamerası ile geleceği söyleniyor. Galaxy A9’un resmi tanıtım tarihi yaklaştığı zaman sizlere buradan son gelişmeleri bildirmeye devam edeceğiz.

Kaynak: PhoneArena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz