Note 9’dan daha büyük boyuta sahip olacağı iddia edilen Note 10, şimdiden merak uyandırıyor. Şirketin Galaxy Note 10 cihazı Ağustos ayında tanıtması bekleniliyor. Tanıtımına yaklaşık 3 ay olan cihaz hakkında yeni bilgiler de ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre Galaxy Note 10 diğer sürümlerine nazaran daha geniş bir ekranla karşımıza çıkacak. Ekranın genişlemesi görüntüleme oranının artacağının belirtisidir.

Galaxy Note 9 cihazın görüntü oranı 18.5.9, Galaxy Note 10’un görüntüleme oranı ise 19.9 olarak ortaya çıkacak. Görüntüleme oranı 19.9 oranında olan cihazın ekran boyutu Note 9’a göre daha büyük olacaktır. Ekran büyüklüğü konusunda çıkan söylentilere göre Note 10, 6.66 inç büyüklüğe sahip olacak. Note 9’la büyüklük konusunda kıyaslama yapacak olursak Note 9’un ekran büyüklüğü 6.4 inçtir. Bu da demek oluyor ki Note 10, Note 9’a göre daha büyük olacak.

Note 10 hakkında sızan başka bilgilerden biri de batarya büyüklüğüdür. Bataryası 4300 mAh kapasiteye sahip olacaktır. Note 9’un ise batarya kapasitesi 4000 mAh’tır. Galaxy S10 Plus’ın ise batarya kapasitesi 4100 mAh’tır. Bu oranlara kıyasla Note 10 cihazın batarya kapasitesinin daha fazla olduğu anlaşılıyor. Ayrıca Galaxy Note 10’un 4 arka kameraya sahip olacağı ve S Pen’in üzerinde de ayrı bir kamera yer alacağına dair söylentiler vardır. Galaxy Note 10 hakkında sızan bilgiler şimdilik bunlardan ibarettir, yeni çıkan bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz