Samsung an itibariyle bir açıklama yaparak Galaxy Note 20 OLED ekranının ne şekilde olacağını açıkladı. Yeni ekran bizlere neleri sunuyor?

Akıllı telefonların en dikkat çeken donanımlarından birisi ekranı oluyor. Artış kaydeden piksel ve parlaklıklar kullanıcıların gözlerinde ki yorgunluğu arttırıyor. Ekranlar için en dikkat çeken taraf ise enerji verimliliği oluyor. İnsan sağlığı ile beraber enerji verimliliğinin iyi olduğu bir ekran tasarımı konusunda çok uzun bir süre Güney Koreli üretici Samsung bugün bir yeni ekranı tanıttı. Galaxy Note 20 OLED ekran yapısını da göstermiş oldu.

Şimdilik bu ekranların Note 20 serisinde yer alacağı Samsung tarafından resmi bir dille ortaya konulmasa bile biz ekranın Note 20 ekranı olduğunu belirtelim. Öncelikle Samsung yeni ekran için şu açıklamaları yaptı.

Aynı seviyedeki bir önceki ekrana oranla %15 seviyelerinden daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Buna ek olarak insan gözünü yormaması için mavi ışıktan uzaklaştırma yapıldı. Son güncelleme ile beraber %7.5 olan mavi ışık etkisi artık % 6,5 oranına getirildi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz