Bunlar, şu ana kadar bulduğumuz en yaygın Galaxy Note 9 sorunları ve nasıl düzeltileceğidir. Bu henüz Samsung’un en iyi telefonlarından biri, ancak mükemmel değil. Kullanıcılar yapabileceği her şeyi seviyor , ancak kamera donması gibi sinir bozucu problemlerle de uğraşıyorlar. İşte One UI Android Pie güncellemesinin en son düzeltmeleri de dahil olmak üzere bilmeniz gerekenler.

Bir şeyleri düzeltmek için Samsung desteğini aramanıza, forumlara göz atmanıza veya yakındaki bir taşıyıcı mağazasına gitmenize gerek yok. Bunun yerine, çoğu Not 9 sorununu evde düzeltmenize yardımcı olacağız . Ardından, bu yayını sürekli olarak yararlı bilgilerle ve ilerlemeye devam eden düzeltmelerle güncelleyeceğiz .

Güncelleme: Galaxy Note 9 için en son Temmuz Android 9 Pie güncelleme yayıyoruz biz de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli modeller için konuşurken Verizon Wireless . Bu güncelleme çoklu sorunları giderir, kameraya Gece modu ekler ve One UI yazılım deneyimini geliştirir. Ve evet, Ağustos olduğunu biliyoruz, ancak Samsung güncellemeleri ile yavaş.

Galaxy Note 9 Android Pie Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy Note 9 Android Pie güncellemesi tüm dünyada kullanıma sunuldu ve Mart ayında çoğu ABD taşıyıcıları da güncellemeyi yayınladı. Daha iyi performans, pil ömrü ve çok sayıda heyecan verici değişiklik sunar. Ancak, şimdi birkaç kullanıcı yeni sorunlarla karşı karşıya.

Galaxy Note ile karşılaşıyorsanız 9 Android Pie One UI sorunları veya pil ömrü sorunları bu kılavuzu izleyin . Samsung’un yeni yazılımı ile Oreo’ya nasıl geri dönüleceği dahil, bazı genel sorunları gözden geçiriyoruz. Ayrıca, yeni bir Nisan güncellemesi hata düzeltmeleri, kamera geliştirmeleri ve gelişmiş güvenlikle geldi. Diğer problemler için okumaya devam edin.

Galaxy Note 9 Tam Ekran Değil Uygulamaları Nasıl Onarılır

Not 9’da, çoğu cihazdan daha uzun ve tenli büyük 6,4 inç ekran bulunmaktadır. Samsung, bu boyutta bir ekranın tutması ve kullanması kolay olduğundan emin olmak için yeni bir 2: 1 en boy oranı kullanıyor. Bu nedenle, bazı uygulamaların geniş ekran TV’deki siyah çubuklara benzer şekilde üstte ve altta siyah çubuklar bulunmasının nedeni de budur. O

Çoğu uygulama ve oyun, tüm ekrana sığacak şekilde ölçeklenir ve burada değilse hızlı ve kolay bir düzeltme .

  • Bildirim çubuğunu aşağı çekin ve Ayarlar’a gidin (sağ üste yakın dişli şeklindeki simge)
  • Ekrana dokunun
  • Tam Ekran Uygulamaları etiketli seçeneği seçin
  • Vurgulanmayan herhangi bir uygulamayı bulun ve tam ekran modunu açık duruma getirin

Artık uygulamaları otomatik olarak doğru en boy oranına ölçeklendirecek ve tüm ekranınızı içerikle dolduracak. Ek olarak, ayarlar menüsüne gitmeden aynı şeyi yapan yeni uygulamalar değiştiricisindeyken her uygulamada küçük bir “genişlet” düğmesi var. Bu anında yapmak için bir kısayol.

azı uygulamaların tam ekran modunda komik göründüğü sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer öyleyse, geri dön ve kapat.

Frozen Galaxy Note 9 Nasıl Çözülür (ve diğer yanıt vermeyen sorunlar)
Galaxy Note 9’un donmaya devam ettiği veya tamamen tepkisiz olduğu yerlerde sorun mu yaşıyorsunuz ? Galaxy Note 8 ile benzer şikayetler gördük ve Samsung’un bu yıl onları düzeltmelerini umduk.

Bazı Not 9 telefonlarının rehber uygulamasında, çeviricide veya bir telefon görüşmesi yaparken donma veya kilitlenme olduğunu duyuyoruz. Bazen bahsetmiyorum bile, rastgele yanıt verme sorunlarınız olacak veya telefon tamamen donacak. Bu çok sık olmaz, ancak öyleyse, burada dondurulmuş bir Galaxy Note 9 nasıl düzeltilir.

Senin Not 9 dondurulmuş veya tepkisiz ise basın ve basılı tutun hem düğmeleri güç ve ses aşağı aynı anda ve 7-8 saniye boyunca onları aşağı tutun . Telefon kapanacak, yeniden başlatılacak ve yeni başlayacaktır. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa işte adım adım talimatlar .

Galaxy Note 9 WiFi ve GPS Sorunları Nasıl Onarılır

Hiçbir şey mükemmel değil, anlıyoruz. Her telefon serbest bırakıldığında WiFi veya Bluetooth şikayetleri yüzeyde. Şimdiye kadar, erken Galaxy Note 9 sahipleri düşük performans, WiFi bağlantı sorunları, düşme ve internet hızları ile ilgili diğer rastgele konulardan bahsetti. Sizin için hızlı ve basit bir çözümümüz var.

Eski telefonunuzu Not 9’a aktarmak için Samsung SmartSwitch’i kullandıysanız, WiFi şifresi büyük olasılıkla otomatik olarak aktarılır ve bağlanır. Güzel, ama bazen senin problemlerine neden oluyor.

Not 9’unuzda WiFi sorunları varsa, birkaç seçeneğiniz vardır. Öncelikle, WiFi ağınızı unutmanızı ve Not 9’daki şifreyi tekrar girmenizi öneririz. Ayarlar> Bağlantılar> WiFi bölümüne gidin . İnternet bağlantınızı basılı tutun ve açılan pencerede Unut ağına dokunun . Sonra bir WiFi bağlantısı arayın, kendinizinkileri bulun, şifreyi girin ve çalışması gerekir. Daha da iyisi, ağınızı varsayılan ayarlara sıfırlayın. WiFi yönlendiricinizin gücünü 10-15 saniye kadar kesmek de iyi bir fikirdir.

Sen de GPS problemleriyle mi uğraşıyorsun? Gelecekteki güncellemeler GPS doğruluğunu ve hızlarını artıracak olsa da, özellikle Google Haritalar’ı kullanırken, şu ana kadar rapor edecek hiçbir şeyimiz yok. Google Haritalar’ı açın ve bir kereden daha fazla yardımcı olan bir GPS kilidi almak için bullseye simgesine dokunun. Ayrıca, Haritalar’da üstteki üç satıra dokunun ve Ayarlar> Konum Doğruluk İpuçları> bölümüne gidin ve en iyi GPS için adımları izleyin .

Galaxy Note 9 Bluetooth Sorunları Nasıl Düzeltilir

Galaxy Note 8 ve hatta S9’da Bluetooth şikayetlerini gördük. Bu aslında Android ile ilgili daha büyük bir sorundur ve Google’ın Android 8.1 Oreo’daki her şeyi düzelttiği bildirildi. Not 9, Android 8.1 Oreo’da olduğundan, kullanıcıların büyük bir Bluetooth sorunu yaşamaması gerekir. Yani, sorununuz muhtemelen arabanızdaki müzik seti gibi bir aksesuardır.

Birkaç erken rapor, Galaxy Note 9’un bazı cihazları görmediğini iddia ediyor ya da çıkarsa bağlanmıyor. Bluetooth’um da müzik çalma sırasında kesiliyor. Galaxy Note 8 için de benzer problemler yaşandı ancak Samsung bunları yazılım güncellemeleriyle düzeltti. Sorun yaşıyorsanız, Bluetooth cihazlarınıza yeniden bağlanmayı deneyin veya Samsung resmi destek sayfasına yorum yapın .

Kullanıcılar ayrıca Ayarlar> Uygulamalar> bölümüne gidebilir ve “Bluetooth” u bulabilir ve önbelleği temizleyebilir. Bu, sorunlarımı gideren tüm eşleşmeleri siler. Yine, SmartSwitch tüm BT aygıtlarımı aktardı, bu yüzden hepsini sildim ve yeniden başladım. Not 9’un Bluetooth 5.0’a sahip olduğunu söylemeye değer, bu nedenle eski telefonlar gibi 20-30 ft yerine 120 ft uzağa çalışıyor. Samsung, Eylül güvenlik düzeltme eki güncellemesiyle ve yine Şubat ve Haziran 2019’da BT kararlılığını iyileştirdi.

Galaxy Note 9 Uygulama Çekmecesi Düğmesi Eksik Nasıl Onarılır

Bunu söylememiz aptalca, ancak Galaxy Note 9 uygulama çekmecesi düğmesi eksik olduğundan uygulamalarınızı bulamazsanız geri almanıza yardımcı olacağız.

Bu bir sorun değil, Samsung sadece Galaxy Note 9’daki yazılımı değiştirdi. Uygulamalarınıza erişmek için telefonunuzun altındaki herhangi bir yere kaydırın.

Neyse ki, bunun yerine bir düğmeye geri dönebilirsiniz. Ekranınızdaki herhangi bir boş alana basın ve basılı tutun . Bir düzenleme ve düzen sayfasına yanı sıra widget ve arka plan görüntüsü seçeneklerini gösterecek şekilde uzaklaştırır. Dokunun dişli şeklindeki ayarlar butonuna ve dokunun “Uygulamalar Düğmesi” . Şimdi, “ uygulamaları göster düğmesini” seçin . Artık uygulama tepsinizi açmak için ekranın altındaki tanıdık düğmeye sahip olacaksınız.

Ayrıca, Samsung, iPhone’dan geçiş yapıp bu tarzın olmasını istiyorsanız, ana ekranınızdaki tüm uygulamaları istiyorsanız, yalnızca bir “Ana ekran” seçeneği ekledi.

Galaxy Note’ta Yavaş Şarj veya Kablosuz Şarj Nasıl Onarılır 9

Samsung Galaxy Note 9, piyasaya sürüldüğü diğer telefonlardan daha uzun ömürlü 4.000 mAh bataryaya sahip. Gerçekten etkileyici. Ancak, yavaş şarj ve rastgele kablosuz şarj sorunları hakkında birkaç şikayet gördük. Ve şarj olurken ısınırsa, bir kılıf kullanın.

Telefonun çok hızlı şarj edilmesini sağlayan “Samsung Adaptive Fast Charging” standardını desteklediğinden, kutuda verilen priz ve kabloyu kullandığınızdan emin olun. Evde ya da ofiste yattığınız eski bir şarj cihazını kullanmayın. Ek olarak, aynı “Uyarlanabilir Hızlı Şarj” duvar fişini kablosuz şarj cihazınızla birlikte kullanmanız gerekir, aksi takdirde sadece 5w güç alır ve yavaş şarj olur. Bu priz, kablolu ve kablosuz bağlantıların normalden daha hızlı şarj edilmesini sağlayan daha fazla meyve suyu sağlar.

Galaxy Note 9 Kamera Sorunları (Kamera donuyor) nasıl düzeltilir

Galaxy Note 9 fotoğraf makineniz donuyor mu? Ne yazık ki, Galaxy Note 9 kameranın bir kaç küçük problemden daha fazlası var. Kameranın donması, yakınlaştırma / uzaklaştırma yaparken garip sesler veya ses veya video kaydederken genel bir gecikme olabilir . Bu devam eden bir sorundur.

Aslında, Not 9 kamera donmasıyla ilgili yüzlerce yorum ve binlerce görüş içeren devasa 90 sayfalık bir konu var. Benzer raporlar tüm web’de. Not 9 kamera bazen aynı anda 5-8 saniyeden uzun süre donmaya devam ediyor. O kadar kötüleşti ki, görünüşe göre Samsung bu konuyu silmiş. Temmuz 2019’daki güncellemeyi duyuyoruz (Ağustos ayında geliyor) kamera sorunlarını düzeltti.

Galaxy Note 9’daki kamera donmaya, gecikmeye devam ediyor veya komik davranıyorsa, birkaç potansiyel çözümümüz vardır.

Telefon, ekrana bakarken açık tutmak için öndeki sensörleri kullanır. Ne yazık ki bu kamera ile karışmış gibi görünüyor. Baş Ayarlar> Gelişmiş Özellikler ve Smart Stay kapatın . Ayrıca, kameranın içindeki Bixby Vision’ı devre dışı bırakabileceğinizi veya kapatabileceğinizi duyuyoruz; bu, performansı artırabilir, gecikmeyi önleyebilir ve donma sorunlarından bazılarını durdurabilir. Samsung nihayet One UI güncellemesinde bu büyük sorunu çözdü. Ayrıca, nisan, mayıs ve temmuz yamaları, kamera sahiplerinin durumunu iyileştirmek için birkaç adım daha ekledi.

Galaxy Note 9 Ekran Çözünürlüğü Nasıl Onarılır

Bu bir “sorun” değil, daha çok kişisel bir tercih. Galaxy Note 9, 2960 x 1440 Quad HD çözünürlüğe sahip büyük ve güzel bir 6,4 inç ekrana sahip. Bu 4K TV seviyelerine yaklaşıyor. Ancak, Samsung, performansı ve pil ömrünü artırmak için bunu 1080p’ye düşürüyor.

Şahsen, 1080p ve Quad HD arasındaki farkı söyleyemiyorum, bu yüzden daha iyi pil ömrü elde etmek için 1080’de tutuyorum. Quad-HD olsa da, nasıl değiştireceğinizi işte. Ayarlar> Ekran> Ekran çözünürlüğü’ne gidin ve tam WQHD + için geçerli olan en sağa kaydırın ve uygulayın.

Galaxy Note 9 Nasıl Yapılır Dokunmatik Ekran Hassasiyet Sorunları

Yaşayabileceğiniz bir başka sinir bozucu sorun da dokunmatik ekranla ilgili . Bazı kullanıcılar Galaxy Note 9 ekranını belirli alanlarda musluk ya da dokunuş kaydetmiyor veya hassasiyet sorunları yaşıyor. Galaxy S9 ile Reddit ve Samsung’un resmi forumunda Not 9’da benzer raporlar gördük .

Önce, Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> ‘e gidin ve aşağı ilerleyin ve Dokunma duyarlılığı’nı seçin . Bu, ekranın hassasiyetini artıracak ve probleminizi çözecektir. Bu, özellikle bir ekran koruyucu kullanıyorsanız geçerlidir .

Başka dokunmatik ekran sorunlarınız varsa veya ekran arızalıysa, garantinin değiştirilmesi için Samsung’a ulaşın .

Galaxy Note 9 Performans Sorunları Nasıl Düzeltilir

Galaxy Note 9, 8 çekirdekli güçlü bir 6GB RAM işlemciye sahip ve bazı modellerde 8 GB RAM bulunuyor. Bu telefonda yaptığınız her şey hızlı olmalı ve mükemmel performansa sahip olmalıdır. Ancak, yepyeni olduğunda kaputun altında bir sürü şey oluyor. Telefon yerleşiyor, uygulamalar verileri bulutla senkronize ediyor ve halsiz hissediyor olabilir. Sadece bekle.

Telefonu birkaç ay tuttuktan sonra, performansta hafif bir düşüş olduğunu fark edebilirsiniz. Eğer öyleyse, birkaç ipucumuz var. Öncelikle, aşağıdaki bağlantıdaki sinsi ipucumuzu deneyin.

Bu numara, performansı, hızı ve genel yanıt verme yeteneğini geliştirmek için herhangi bir Android cihazla birlikte çalışır. Performansı arttırmanın bir başka yolu da kaynakları ve gücü harcayan uygulamaları incelemek. Brifing haber uygulamasını devre dışı bırakın, Bixby’yi devre dışı bırakın ve hiç kullanmadığınız tüm “gelişmiş” özellikleri kapatın.

Küçük ve rastgele küçük problemler için, uygulama çökmeleri veya diğer sorunlar, telefonunuzu başka bir şeyden önce yeniden başlatmayı deneyin. Yeniden başlatma işleminin ne sıklıkta sorunları çözdüğü şaşırtıcı.

Galaxy Note 9 Hoparlör ve Ses Sorunları (Islak Hoparlör) nasıl düzeltilir

Selefleri gibi, Galaxy Note 9 IP68 toz ve suya dayanıklıdır. Yani herhangi bir problem yaşamadan biraz ıslanabiliyor. Aslında, 30 dakikadan fazla bir süre boyunca 5 ft’lik derinlikleri kaldırabilir ve daha sonra düzelebilir. Bununla birlikte, konuşmacı hala ıslanır ve kuruyuncaya kadar birkaç dakika boyunca komik gelebilir. Bu kalıcı bir hasara neden olmamalıdır, bu yüzden endişelenmeyin.

Telefon, portları ve hoparlörü kapakları veya contaları kapatmadan suyu dışarıda tutmak için birçok şeyi kullanır. Samsung aslında cihazın içine bir kaplama ve ardından suyu hoparlörden uzak tutmak için “yüzey gerilimi” ekledi. Telefonunuzun metal çerçevesinin arkasında küçük bir hoparlör ızgarası vardır ve bazen suyla kaplanır. Su almaması için kurumasına izin verin veya telefonunuzu avucunuza doğru hafifçe vurun. Bu kendi kendine düzelecek ve endişelenecek bir şey değil.

Telefonunuzu ıslandıktan sonra en az bir saat şarj etmeyin.

Galaxy Note 9 S-Pen Sorunları Nasıl Düzeltilir

Galaxy Note 9’daki S-Pen ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Samsung bu yıl, kalemine dikkat çekici birçok yeni özellik ekledi. İlk defa, şimdi Bluetooth yerleşik var. Bu şekilde S-Pen’i uzaktan kumanda olarak kullanabilir, filmleri veya YouTube’u duraklatabilir / oynatabilir ve hatta kamera için deklanşör olarak kullanabilirsiniz.

Ancak, bu aynı zamanda tükenebilecek ve bitecek olan küçük bir dahili kapasitör pili olduğu anlamına gelir . Ve her zamanki S-Pen özellikleri 7/24 çalışsa da, kablosuz seçeneklerden bazıları pil ömrüne ihtiyaç duyuyor.

Galaxy Note 9 S-Pen istediğiniz şeyi yapmıyorsa, bir dakika kadar telefonun içine koyun. Evet, bir dakikanın altında bir sürede 30 dakikaya kadar şarj olur. Yine, bu sadece birkaç özellik için, S-Pen’i pil bitmiş olsa bile işler için kullandığımız her şey. Başka sorunlarınız varsa aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Birkaç günlüğüne kaybettiyseniz, gece boyunca bırakmayı deneyin.

Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür Galaxy Not 9

Büyük olasılıkla, bugün burada ayrıntılı olarak anlattığımız önemli sorunlardan hiçbirini yaşamazsınız. En sık karşılaşılan sorun, yalnızca çökmesini ya da WiFi sorunlarını rastgele uygulamalar. Bunlar için telefonu yeniden başlatmanız yeterlidir. Daha ciddi bir şeyle uğraşıyorsanız, fabrika verilerine sıfırlama en iyi seçeneklerden biridir. Tek sorun, telefonunuzdaki her şeyi silecek olmasıdır. Tüm uygulamalarınızı, mesajlarınızı ve içeriğinizi siler. Bu son bir çare.

Bunu yapmadan önce muhtemelen herhangi bir veriyi yedeklemelisiniz . Hazır olduğunuzda, Ayarlar> Genel Yönetim> bölümüne gidin ve başlamak için Sıfırla düğmesine basın.

Fabrika verilerine sıfırlama işlemi her şeyi silecek ve telefonunuza yeni bir başlangıç ​​sağlayacaktır. Ardından, her şeyi cihazınıza geri yüklemek için Samsung Cloud Backup veya Samsung SmartSwitch kullanın. Google’ın ilk kurulum sırasında geri yükleme yöntemi, bazı uygulamalarınızı ve ayarlarınızı da geri yükleyebilir.

Diğer Detaylar ve Sırada Ne Var?

Galaxy Note 9 artık “yeni” olmamakla birlikte , hala Samsung tarafından geliştirilmekte olan yepyeni One UI ( Android 9 Pie ) güncellemesini çalıştırıyor. Bu hataların çoğu artık en son yazılımı kullandığınız için gider. Bununla birlikte, One UI Pie güncellemesi kendi başına birkaç hata ekledi. Temel olarak, işler bu yıl daha da iyileşmeye hazır.

Temel olarak, şimdi Android Q neredeyse burada, Samsung Android 10 üzerinde çalışmaya başlamadan önce bir veya iki büyük güncelleme bekliyor. Nisan ayında küçük bir not aldık, ancak bu bir bakım sürümünden çok, aylık bir güvenlik güncellemesi.

Sırada ne var? Yani olacak Android Q , Google hangi test başladı Mart ayında, ve resmen Ancak Ağustos sonunda 2019 yılında, Samsung olasılıkla erken 2020 yılına kadar Android Q (veya Android 1o) etrafında almazsınız yayınlayacak.

Şimdilik, Galaxy Note 9 ve bu en son yazılım güncellemesi ile ilgili her şeyin tadını çıkarın. Ardından, gelecek olanları ilerledikçe yılın ikinci yarısında birkaç değişiklik veya iyileştirme yapın. Kapanışta, ekranı bir ekran koruyucusu ile güvende tutmak ve belki de bazı resmi Samsung aksesuarlarını satın almak için bir Not 9 kasası almanızı öneririz .
 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz