Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy S11’in tanıtılmasına kısa bir süre kaldı. Cihazın tanıtımına kısa bir süre kalırken yeni detaylar kendini belli etmeye başladı. Galaxy S11’in kamera konusunda büyük yenilikler sunacağını daha önceden duymuştuk. Ice Universitesi’nin Twitter hesabında yapılan açıklamaya göre Galaxy Note 9 için One UI 2 Beta sürümünde tespit edilen gizli ayarlar kendini belli etti.

120 Hz’nin yer alması fazlasıyla dikkat çekti ve üç farklı seçenek kullanıcılara sunulacak. Galaxy S11 ekranı 120 Hz yenilenme hızı sunulabilir. Üç seçenek sunulacağından bahsetmiştik ve ilk olarak ekranın 60 Hz’de çalışmasını sağlıyor. İkinci seçenek de 120 Hz’de çalışmasını sağlıyor. En son seçenek ise 120 Hz ve 60 Hz arasında ekranın ihtiyacına göre otomatik olarak geçiş yapmasını sağlıyor.

Mobil cihazlarda yüksek yenilenme hızına sahip olan ekranlar son dönemlerde popüler bir durum haline geldi. OnePlus 7 modelinde 90 Hz’lik bir ekran yer alıyor ve Mate 30 Pro’da da 90 Hz’lik bir ekran bulunuyor. Razer ise 120 Hz ekranla alakalı ilki gerçekleştirmişti. Ancak Samsung’un yeni amiral gemisinin de 120 Hz ekranda bulunması dengeleri değiştireceğini gösteriyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz