Samsung tarafından hala geliştirme aşamasında olan S11 cihazların pil kapasiteleri ortaya çıktı. Gelişim aşamasında olan cihazın birçok özellikleri kendini belli etmese de bazen sızıntılar sayesinde cihazın bazı özelliklerini öğrenebiliyoruz. İnternette yer alan bilgilere göre Samsung’un EB-BG980ABY kodunda olan S11 cihazı kısa süre önce Güney Kore’de sertifika aldı. Pilin 3.85 Volt ve 14,36 Wh gücünde olduğu ortaya çıktı.

Bu durum da pilin minimum 3730 mAh gücünde olacağı anlamını taşıyor. İddialara göre Samsung’un önümüzdeki sene piyasaya sunacağı S11e modelinde kullanılacak olan pil gücünün de 3800 ya da 3900 mAh olması bekleniliyor. Galaxy S10e modeli piyasada yerini alıyor ve pil seviyesi ise 3100 mAh’tır. Bu durum da yüksek bir değer olduğunu gösteriyor.

Ortaya atılan başka bir iddiada ise ailenin büyük modeli olacak olan Galaxy S11 Plus modeli ile alakalı pil gücünün 5000 mAh olacağı iddia edildi. Rakamların büyük olması iki cihaz için de 5G desteğinin sunulacağını düşündürdü. Bu teknoloji dünyanın bazı ülkelerinde kullanılıyor ve 4G’ye göre daha fazla enerji ihtiyacı duyuluyor. Bu durum da pil gücünün artmasını sağlıyor. Samsung S11 serisi de bu durumu düşünerek pil seviyelerini daha da yüksek tutuyor. S11 ailesi hakkında çıkan bilgiler şimdilik bunlardan ibarettir, ilerleyen günlerde çıkan bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz