Samsung Galaxy S5 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi yayınlandı. Bir süredir geleceği yönünde bilgi sızıntılarıyla adından söz ettiren yeni yazılım güncellemesi sonunda küresel olarak indirilebilir kılındı.

Güney Kore ve Sri Lanka üzerindeki Samsung Galaxy S5 kullanıcılarının indirebildiği güncellemenin kısa süre içinde başka bölgelere ve ülkelere de yayılması bekleniyor. O bölgelerden bazıları ise Avrupa ile Orta Amerika.

Türkiye’deki Samsung Galaxy S5 kullanıcıları için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesinin uzun süre beklenmeyeceği tahmin ediliyor. Mayıs ayında cihaz sahiplerinin ilgili yazılım güncellemesini edinmelerini bekliyoruz.

Android 6.0.1 Marhsmallow Güncellemesi ile Gelen Özellikler ve Yenilikler

Öncelikle söz konusu güncellemenin bir yazılım güncellemesine göre oldukça yüksek boyutta olduğunu söylemeliyiz. Yaklaşık 1.6 GB değerlerine sahip güncelleme için cihaz sahiplerinin adeta hazırlıklı olmaları gerekiyor.

samsung galaxy s5 icin android 6.0.1 marshmallow guncellemesi

Güncelleme sonrasında Samsung TouchWiz arayüzündeki değişiklilerin dikkat çekici şekilde olacağını belirtelim. Bu yeni arayüzü birçok kullanıcının seveceğini tahmin ediyoruz. Uygulamana izinlerine yönelik düzenlemeler ve güvenlik kapsamındaki iyileştirmeler de söz konusu yenilikler arasında.

Samsung Galaxy S5 için Android Güncellemesi Nasıl İndirilir?

Bunun için yapılması gereken oldukça basit. Ayarlar bölümüne girdikten sonra en altlarda yer alan Cihaz Hakkında ifadesine tıklayarak yine altlarda yer alan Yazılım Güncelleme tuşuna basıp kontrol ederek ve varsa güncellemeyi indir diyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz