Güvenilir kaynaklardan alınan haberlere göre Samsung tarafından üretilecek olan Galaxy S5‘in standart modeli su ve toz geçirmez olacak. Koreli firmanın çıkaracağı tüm yeni akıllı telefonların, Samsung S5 ile başlamak üzere, suya ve toza karşı dirençli olacağı da gelen bilgiler arasında.

Galaxy ailesinin önceki üyesi olan Galaxy S4‘ün varyantlarına da suya ve toza karşı dirençli olma özellikleri eklenmişti. Yeni akıllı telefon Galaxy S5 için ise bu özelliğin standart olması ve tek model üretilmesi beklenmekte.

Yeni Galaxy S5 akıllı telefon hakkında çıkan önceki söylentilerde şirketin, S5’in suya ve toza karşı dayanıklı olan Active versiyonu üzerinde çalıştığından bahsediliyordu. Ayrıca şirketin bu model ile tüm Galaxy S5 satışlarının yüzde 25’ini elde edeceği de söyleniyordu.

Screenshot_1

Suya ve toza karşı dayanıklılığın yanı sıra Galaxy S5 akıllı telefonda Home butonuna yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısının da bulunması bekleniyor. Tüm bu soruların cevabını almak için gözler gelecek hafta Galaxy S5’in tanıtılacağı Mobil Dünya Kongresi‘ne çevrildi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz