WhatsApp, Gboard klavye entegrasyonunu gerçekleştirdi!

WhatsApp etiketleri geçen yıl Ekim ayındaki tanıtımlarından bu yana oldukça popülerdi. Ancak, daha iyi kullanım için, klavye entegrasyonu çokça istenen bir özelliktir. Şimdi, bir WhatsApp beta izleyicisine göre, Google’ın Gboard üzerinden WhatsApp etiketlerinin klavye entegrasyonu Aralık ayından bu yana Android uygulamasında mevcut ancak henüz kullanıcılar tarafından kullanılamıyor. Gboard’un çıkartmaları WhatsApp’a entegre edilecek ilk klavye olduğu bildirildi. Bununla birlikte, diğer klavye uygulamalarının da kısa sürede piyasaya çıkması muhtemeldir. Yeni gelişimin amacı, esasen WhatsApp’ta paylaşılması için çok sayıda çıkartma sağlamaktır.

WABetaInfo raporları Android için WhatsApp 12 Aralık’tan beri klavye çıkartmaları entegrasyonunu ekledi, ancak işlevsellik ile Gboard şimdi kullanılamaz. WhatsApp’ın Google’ın geçişi yapmak için Gboard ucundaki testi tamamlamasını beklediğine inanılıyor. Yeni taşıma, sohbet uygulamasının Gboard’da bulunan etiketleri otomatik olarak WhatsApp uyumlu etiket biçiminde WebP’ye dönüştürmesini sağlayacaktır. Ayrıca yeni özelliğin zaman içinde diğer üçüncü taraf klavyelere ulaşacağı söyleniyor.

Şu anda, Gboard’dan paylaştığınız etiketler WhatsApp’ta görüntülere dönüştürülüyor, ancak WhatsApp entegrasyonu Gboard kullanıcıları için canlı hale getirir getirmez uygun etiketler olarak görünecekler.

WhatsApp çıkartmalarını Ekim ayında platformuna getirdi. Uygulamada varsayılan olarak birçok etiket bulunmamakla birlikte, kullanıcıların App Store ve Google Play’den farklı etiket paketleri indirmelerine izin verir. Bireylerin kişiselleştirilmiş çıkartmalar oluşturmalarını sağlamak için bir geçici çözüm de vardır. Ancak, klavyeden çıkartma ekleyebilme özelliği kesinlikle yeni seviyelere çıkacak.

Özellikle Gboard, sanal klavyede hem selfie çıkartma seçeneklerinin listesini getiren ‘Minis‘ selfie çıkartmalarına ve Emojis Minis çıkartma paketlerine sahiptir. Google , geçen Kasım ayında yeni çıkartmalar eklemek için yapay zeka (AI) destekli önerileri olan Android cihazlar için Gboard uygulamasını yükseltti.

Bütün bunlar WhatsApp’ta etiket paylaşımını daha kolay ve daha eğlenceli hale getirebilir. Söylentiler devam ederken, henüz yeni bir deneyim sağlamak için WhatsApp ve Gboard için resmi güncelleme görmedim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz