Artık, 5G’nin kullanıldığı son zamanlarda yavaş internet hızından bahsetmek ne kadar da can sıkıcı öyle değil mi? Sizde telefonunuzun internet hızından memnun değilseniz, yazımızı okumaya devam edin.

Mobil Veri Hızlandırma İçin 7 Yöntem | demreb.com

Telefonun İnternetini Hızlandırma Yöntemleri!
1. Eğer telefonunuzda işlevsel bir sorun yok ise, telefonu yeniden başlatmak çözüm olabilir. Eğer telefonu güç düğmesinden kapatıp açmak ile uğraşmak istemezseniz, uçuş modunu etkin hale getirip geri kapatmayı da tercih edebilirsiniz.

2. Telefondaki internet hızını etkileyen en önemli faktörlerden biri ise bulunduğunuz konumdur. Eğer merkezi bir yerdeyseniz internet hızınız genellikle iyi, merkeze uzak bir yerde iseniz internet hızınız da uzaklığınızla doğru orantılı şekilde kötü olacaktır. Bu yüzden sinyalin iyi çektiğinden emin olun.

Yavaş Mobil Veri Bağlantısını Hızlandırmak için 7 Adım | Donanım Plus

3. Bazı durumlarda bu sonucun sebebi arka planda çalışan uygulamalar olabilir. Arka planda çalışan uygulamalarınızda internetinizin yavaşlamasına sebep olabilir. Bu uygulamaları kapatmayı deneyin.

4. VPN’leri genellikle trafiğimizin gizli kalmasını istediğimizde kullanırız sonucu ise yavaş internettir. Bu yüzden VPN kullanmamanızı sizlere öneriyoruz.

5. Eğer sizinle aynı bölgede farklı cihazların internetleri çok iyi durumdaysa, akıllı telefonunuzdan ya da SIM kartınızdan kaynaklanan bir sorun olabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz