İnsanlar sahip oldukları ürünleri satın alırken kendi isteklerine göre hazırlanmış versiyonlarını tercih ederler. Yine kullanım sırasında yapabilecekleri değişiklikler sayesinde de özelleştirmeye devam ederler. Böylece kendi kişiliklerini ürünlerine de yansıtırken karakterlerinin dışa vurumunu ortaya koyarlar. Gelişmiş endüstrilerde kitle analizi ile beraber birey analizi de gözden geçirilir. Zira aynı fonksiyonları barındırsalar da farklı görünüm ve duruşlara hizmet edebilecek ürün her zaman daha fazla getiri sağlamıyor. Bu nedenle başta teknoloji olmak üzere önemli sektörlerde boy gösteren firmalar, gelen talepleri dikkate alarak geliştirmeleri sağlar. Nihayetinde insanlar akıllı telefon alırken sadece performansına bakmıyor ve görüntü kalitesini, inceliğini, ekranını gözden geçiriyor. Salt yüksek yoğunluklu çalışmaya göre hazırlanmış ve üst seviye uygulamaları çalıştırabilecek cihazlar, beklenilen getiriyi sağlayamayabiliyor. Dolayısı ile ciddi finansman harcanan ve uzun uğraşlar gerektiren çalışmalar sonucunda ortaya konan her türlü ürün birçok talebe cevap verebilmeli. Kullanım sırasında da alternatifli işlevler sunabilen, hareket alanı konusunda geniş yetkilerle donatılan akıllı cihazların ilgi gördüğünü söylebiliriz. Örneğin root atma bahsettiğimiz yetkiler hususunda öne çıkan bir metot. Yine Bootloader kilidi önlemini aşmak isteyenler de yok değil. Özellikle General Mobile 4G telefonunda Bootloader kilidi nasıl kaldırılır yönünde sorular var. Biz de bu yazımızda kilidin nasıl kaldırılabileceğine dair bir yöntem anlatıyoruz.

Android mobil işletim sistemi ile geliştirilen telefonlar, zaten piyasada standardın üstünde yetkileri sunabiliyor. Farklı platformlara yöneldiğinizde muhtelif nedenler gösterilerek bazı gerekli özellikler ve işlemler devre dışı bırakıyor. Bazı kişiler ise kontrolü tamamen ele alarak her türlü sorumluluğu üstlenmek istiyor. Bu noktada eğer kullanılmakta olan telefon beklenileni veremiyorsa maalesef ki kayba uğruyor. Neticede müşteri memnuniyetini düşünen markalar istekleri karşılayabilmeliler. General Mobile da Amerika Birleşik Devletleri patentli bir Türk şirketi olarak hayatına devam ederken bahsettiğimiz kriterlere göre gelişen bir yapıyı benimsiyor. 4G modeli de pek çok kişi tarafından tercih edilirken fiyat performans oranına bakıldığında isteneni veriyor. Aradığınız kıstaslar özelinde rastladığınız bir modelse alabileceğinizi ve beklediğiniz perforamnsı görebileceğinizi söyleyebiliriz. Aynı şekilde yazılım yüklemesini engelleyen Bootload kilidi nasıl açılır dediğinizde de General Mobile 4G telefonu için yöntemler mevcut. Bunu soranlara kaynak olabilmesi amacı ile yazımızın devamındaki metodu uygulayabilirler.

general-mobile-4g-bootloader-kilidi-kaldirma

General Mobile 4G’de Bootloader Kilidi Kaldırmak

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlarda istenen fonksiyonu elde ederken birkaç adımdan geçmeniz gerekiyor. Bahsedeceğimiz yöntemde de General Mobile 4G cihazının Bootloader kilidi kaldırma işlemini aşağıda sıraladık.

Başlamadan önce önemli verilerinizi yedeklemeniz faydalı olacaktır. Yine tüm sorumlulukların size ait olduğunu belirtelim.

Öncelikle cihazımızı hazırlamamız gerekiyor. Ayarlar‘dan Telefon Hakkında bölümüne giderek Derleme Numarası ifadesine üst üste yedi kez tıklayın. Geliştirici Seçenekleri devreye girdikten sonra tekrardan Ayarlar’a dönün. Geliştirici Seçenekleri menüsünden OEM Kilit Açma ile USB Hata Ayıklama kısımlarını etkin hale getirin.

İkinci aşamada ise https://yadi.sk/d/cG297GOR3MpG7B bağlantısına giriş yaparak gerekli dosyayı indirin.

Üçüncü noktada telefona müdahale ediyoruz. Güç tuşundan kapatın. Ardından Ses Kısma ve Güç tuşlarına aynı anda basarak birazcık beklemelisiniz. Karşınıza küçük biçimde yazılar geldiğinde USB kablosu yardımıyla bilgisayara bağlanın.

Bilgisayar üzerinden Adb-Fastboot dosyasını açın. Açma işlemini boş bir alanda Shift tuşuna basılı tutarak Sağ Tık şekliyle yapın. Sonrasında Komut Penceresini Aç deyin.

En sonundaysa CMD ekranından “fastboot oem unlock-go” ifadesini yazıp Enter‘layın. General Mobile 4G telefon modelindeki Bootloader kilidini kaldırma işleminin son basamağı ise Güç tuşundan tekrardan telefonu açmak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz