Kısa süre önce GM 9 Pro ile GM 8 için Android Q Beta yayınlanırken, firma bu güncelleme ile beraber gündeme gelen iddialara bir yanıt verdi. İşte detaylar…

Akıllı telefon sektöründe iz bırakan Türk markası General Mobile, kısa süre önce GM 9 Pro ile GM 8 için bir Android Q beta güncellemesi dağıtmıştı. Ancak bağımsız Android geliştiricisi olan XDA Developers’ta bulunan bir sürüm olduğu öne sürülmüştü. Ayrıca bu sürümü geliştiren kişiler General Mobile’ın kendi sürümlerini dağıttıklarını dile getirmişti.

General Mobile’dan Android Q Beta açıklaması geldi!

Konu hakkında açıklama yapan marka, Android Q Beta sürümünün bağımsız kaynak geliştiricilerinin kodlarından faydalanarak geliştirip sunduğunu dile getirdi. General Mobile’ın açıklaması ise şöyle;

General Mobile olarak açık kaynak uygulama geliştirmeye önem veriyor ve uygulama geliştiricileri her platformda desteklemeye azami gayret gösteriyoruz.

Android Q sürümü Google tarafından henüz son kullanıcılara açılmamıştır. Bu nedenle Android Q Beta programını, yazılımcıların uygulamalarını geliştirmeleri ve test edebilmeleri amacıyla sadece sınırlı bir kitle ile paylaştık.

Bu doğrultuda AR-GE birimimiz, Android Q Beta Programını bağımsız geliştiricilerin açık kaynak kodlarından da yararlanarak hazırlamış, açık kaynak kod lisans kullanımına uygun olarak kod içerisinde ve github sayfamızda ilgili her bir geliştiriciye referans vererek desteklemeyi hedeflemiştir. Söz konusu iki bağımsız geliştiriciye referans desteğinin verilmediği yapılan uyarılar sonucunda fark edilerek bu durum düzeltilmiş, ilgili yazılımcı dostlarımızın da referanslarının yer alması sağlanmıştır. Bu iki arkadaşımız ile iletişim halinde olduğumuzu ve gelecekte de benzer projelerde birlikte çalışma arzusunda olduğumuzu belirtmek isteriz. Kendileri de bu yönde katkı sağlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etmişlerdir.
General Mobile olarak, yazılım geliştiricilerin gelişimine önem verdiğimizi, bu amaçla hayata geçecek tüm projelerimizde, tüm paydaşlarımızın sağlayacağı katkıya ve geri bildirime de açık olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla,

General Mobile

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz