Gelişmelere sürekli gebe olan akıllı telefon sektörü, kullanıcıların taleplerine, ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Firmalar kullanıcılardan gelen talepleri dikkate aldığında telefon satışlarında da geri dönüşler iyi oluyor.

Üretici firmalar hiç ara vermeden ürettikleri bir akıllı telefon sonrası yeni bir cihaz için kolları sıvamaya başlıyor. Bunun süreklilik kazanması da kullanıcıların gözünden kaçmıyor.

Sıradan bir iletişim aracı olmaktan çıkan akıllı telefonlar artık günlük ihtiyaçların görüldüğü, istenilen uygulamaların kullanıldığı, banka işlemlerinin yapılabildiği bir platform haline geldi. Bu da telefon sektörünün bir hayli gelişmesine ön ayak oldu. Kullanıcılar cihaz seçimi yaparken tasarımın yanı sıra fiyat ve performans dengesine de özellikle dikkat ediyor.

2013 yılında General Mobile imzalı Discovery akıllı telefon özellikle bu fiyat ve performans dengesinin iyi kurulmasından ötürü kullanıcılar tarafından ilgi görmüştü. Bunun en büyük kanıtı ise telefonun 2013 yılında en çok satılanlar arasında yer almasıydı.

Bu başarıyı daha yükseğe taşımak adına amiral gemisi Discovery Elite‘i 2014’ün başında teknoloji dünyasına sunan üretici firma, yeni bir akıllı telefonla daha karşımıza çıkıyor.

general mobile discovery 2 ozellikleri ve fiyatı

General Mobile Discover 2 Akıllı Telefonun Özellikleri

General Mobile’ın yeni amiral gemisi eski modeline göre tasarımsal olarak büyük değişikliklerle geliyor. Metalik gövdesiyle çekici bir hale gelen cihazın kalınlığı 7.9 mm. Kenarları da gövde ile uyumlu bir şekilde metalik çerçeve ile kaplanmış. Samsung Galaxy S5‘te bulunan arkadaki dokulu yüzey General Mobile Discovery 2‘de de bulunuyor.

Telefondaki ekran özellikleri bir hayli üst düzey. 5 inç boyutunda 1080 piksel, IPS LCD ekranla kullanıcıya sunulacak olan cihaz 178 derecelik görüş açısına izin veriyor. Parlaklığı da istenildiği gibi ayarlanan ekranın çerçevesi ise dar tutulmuş ve yüzey alanı büyütülmemiş.

Yeni General Mobile Discovery 2 tasarımsal özelliklerinin yanı sıra donanım bakımından da alıcısını fazlasıyla tatmin edecek gibi görünüyor. İşlemci olarak 8 çekirdekli MediaTek işlemci tercih edilmiş. 8 çekirdeğin her biri 2 GHz çalışma frekansına sahip olduğu için telefondaki işlem hızı ve performansı çok iyi durumda. Vadedilen yüksek performans firma tarafından yapılan testlerle de kanıtlanmış durumda. Diğer özellikleri de sıralanacak olursa 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 3G, Wi-Fi, Bluetooth, GPS gibi bağlantılar da telefonda mevcut.

Fotoğraf çekmeyi sevenler için de oldukça cazip görünen General Mobile Discovery 2’nin arka tarafında 13 MP, ön tarafında ise 5 MP kamera bulunuyor. Arka kameranın otomatik odaklama ve flaş özelliğine sahip olmasının yanı sıra spor modu sayesinde 21 saniye içinde 99 kare fotoğraf çekilebiliyor. Bu sayede hareketli bir an kare kare fotoğraflanıyor. Her iki kamerada da 1080 piksellik Full HD video kayıt yapılabiliyor.

Akıllı telefonların genelinde yaşanan şarj ve batarya sorunu burada 2500 mAh batarya ile çözümlenmeye çalışılmış. 1 ile 1,5 gün arasında çalışma süresinin olduğu ifade ediliyor. Batarya 270 saatlik bekleme, 18 saatlik konuşma ve 6,5 saatlik video izleme süresi sunuyor.

İki farklı şekilde teknoloji pazarında yer edinecek olan cihazın ilk olarak çift SIM kartlı modeli sunulacak. Bu modelde harici hafıza sağlamak adına kullanılan mikro SD kart yuvası bulunmuyor ancak daha sonra piyasaya sunulacak olan tek SIM kartlı telefonda mikro SD kart yuvası mevcut olacak.

discovery 2

General Mobile Discovery 2 Akıllı Telefonun Fiyatı

Ağustos ayında raflarda yerini alması beklenen General Mobile Discovery 2’nin çift SIM kartlı versiyonu 888 TL‘den alıcısını bulacak. Tek SIM kartlı versiyonunun etiket fiyatı açıklanmasa da onun da bu civarda bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz