Milli Eğitim Bakanlığı okullarda General Mobile E-tab 5 modelindeki tabletleri dağıtmıştı. Ancak özel bir yöntem ile kısıtlanan bu tabletlere Google Play Store üzerinden hiçbir uygulama indirilemiyor. Rootlama yöntemi ile bu kilidi kırmak mümkün. Bu yazımızda tablet kilidini kırmayı adım adım anlatacağız.

General Mobile E-Tab Recovery İşlemleri :

Öncelikle SP Flash Tool adresindeki dosyaları bilgisayarınıza indirin. Recovery işlemi için öncelikle tabletinizi kapatınız ve tableti bilgisayara bağlayınız. Yukarıdaki linkten indirmiş olduğunuz dosyayı “dizine çıkart” deyip rar dosyasından masa üstüne normal klasör olarak çıkartın. Flash_tool.exe uygulamasını çalıştırın. Açılan ekranda önce “options” a tıklayın sonrasında da “checkwver” seçeneğindeki tik işaretini kaldırın.”download” a tıklayıp alttaki “download agent” ın sağ tarafındaki kutuya tıklayıp “MTC AllInOne_da.bin” i seçin.  Sonrasında hemen altındaki scatter loading’e girip “MT6592_ Android_ scatter.txt” seçeneğine tıklayın ve aç deyin. Recovery’e sağ tık yapıp “Twrp recovery etab5_mt8392” yi seçin ve sonrasında “download” a tıklayıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Yeşil tik oldu ise recovery işlemi tamam demektir.

Tablet Güvenlik Kilidi Kaldırma

Tabletinizi kapatın ve ses açma tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda basıp, basılı tutun böylelikle tabletin “Team Win Recovery Project” sistemine girmiş olacaksınız. Karşınıza çıkan ekranda “advanced” e tıklayıp, açılan ekrandan “ADBsideload” seçeneğine tıklayın. Üst tarafta “wipe dalvik cache” ve “wipe cache” sekmedeki seçenekleri işaretleyin. Swipe yazılı yeri soldan sağa parmağınızla kaydırın. Tabletinizi bilgisayarınıza bağlayın ve bilgisayarınızda tabletinize girin. “download” klasörüne girdikten sonra  “ETAB5 CRACK” ve “Gapps modular mini” dosyalarını “download”ın içine atıyoruz. Tekrar tabletimizi elimize alıp üst kısımda bulunan yukarı ok simgesine tıkladıktan sonra “install” seçeneğine tıklıyoruz ve az önce “download”a atmış olduğumuz iki dosyayı da ayrı ayrı kuruyoruz. Bu işlemler sonrasında tabletinizi özgürce kullanabilirsiniz. Eğer bir hata ile karşılaşırsanız işlemleri en başından itibaren sırasıyla tekrarlayın.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz