Akıllı telefonlardaki yaşanan gelişmelerden sonra yeni bir taktik uygulamak isteyen Apple, üreteceği yeni cihazlarda farklı bir strateji izleyecek. Geçen yıl yaptığı girişimlerde pek umduğunu bulamayan teknoloji devi, geçen yıl iki farklı iPhone modelini teknoloji dünyasına sunmuştu. Donanım açısından sağlam olan iPhone 5s ve iPhone 5 ile aynı özelliklere sahip olan iPhone 5c satışlarında istenilen rakamlara bir türlü ulaşılamayınca gelecek yeni modelde satış politikası değiştirildi.

Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen Apple’ın yeni akıllı telefon iPhone 6, daha piyasaya çıkmadan ilgi odağı olmayı başarmıştı. Cihazın 4.7 inç ekran boyutunda geleceği söylense de gelen sızıntılar sonrasında 5,5 inç boyutundaki geniş ekran bir ikinci modeli daha olacağı öne sürüldü. Yaşan yeni sızıntılarla beraber öne sürülen bu iddialar güçlük kazandı ve netleşti.

iphone 6 genis ekran

iPhone 6L Geniş Ekran Olacak

iPhone 5 serisince Color yani renk anlamına gelen C harfini kullanarak iPhone 5c’yi piyasaya süren Apple’ın yeni geniş ekranlı iPhone modeli için ise iPhone 6L ismini kullanmasını bekliyor. L harfi Large yani geniş kavramından geliyor. Ekranla beraber 2,195 mAh kapasitesindeki batarya ile çalışacak olan cihazında diğer iPhone modellerine göre şarj sorunun daha az olması bekleniyor. Ancak bir iPhone için bu şarj sorununu tamamen çözemiyor.

Android tabanlı cihazlardaki şarj problemini halletmek adına Ultra Güç Tasarrufu gibi modlar kullanılmış ve bataryalara takviyeler yapılmıştı. iPhone 6 ile beraber Apple’ın da iOS işletim sistemine böylesine bir düzenleme getirilmesi bekleniyor. Ayrıca iPhone 6’nın Eylül ayında tanıtılması beklenirken geniş ekranlı model iPhone 6L’nin de bu tarihte tanıtılıp tanıtılmayacağı bilinmiyor.

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz