Glovo’nun 3 Aylık Türkiye Verisi Açıklandı

Türkiye pazarına yakın bir süre önce giriş yapan Glovo şirketi, Türkiye’deki geçirdiği 3 aylık sürecin analizlerini çıkararak paylaşımda bulundu. Raporda verilen istatistik bilgilerine göre Haziran ayından bu yana 20 Binin üzerinde ürün teslimatı sağlandığı görülüyor. Glovo, Türkiye’de 50 Binden fazla kullanıcı tarafından indirildi. Rapordaki bilgilere göre de 300’den fazla kişinin teslimat sürecinde bulunduğu açıklanıyor.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Glovo, hizmetleri arasında alışveriş, hediyelik eşya, kişisel bakım, market alışverişi birçok hizmet bulunuyor. Son getirdiği yenilikler arasında ise insanların ofislerinde unuttukları ya da evlerinde unuttukları herhangi bir eşyayı 30 dakika içerisinde ulaştırma garantisi ile hizmet veriyor.

Türkiye Genel Müdüründen Mesaj

Glovo’nun Türkiye’deki istikrarlı gidişatı hakkında bilgi veren Glovo Türkiye Genel Müdürü Auistin Kim şu şekilde mesajını dile getirdi.

‘’ Türkiye’ye yatırım yaparak büyümemizi sürdüreceğiz. Haziran ayından bu yana elde ettiğimiz veriler de bize çok doğru bir yatırım yaptığımızı gösteriyor. Türk halkı kapıya teslimatı çok sevdi ve Glovo olarak biz de bu pazarda en iyi hizmeti sunmak için var olacağız. Faaliyetlerimize İstanbul’dan başladık. İlk aşamada tüm İstanbul’u kapsamayı ve Ankara, İzmir gibi nüfusu yüksek illere yayılmayı hedefliyoruz. ‘’

Glovo Nedir – Nasıl Çalışır?

Akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz bir uygulaması bulunan Glovo’nun çalışması için konum bilgilerinizi ayarlamanız ya da izin vermeniz gerekiyor. Yakın çevrenizdeki restoran veya herhangi bir işletmeden sipariş verdiğiniz zaman Glovo ekibi tarafından 30 dakikada siparişiniz elinize ulaşıyor. Uygulama üzerinden birçok hizmeti görebiliyorsunuz. Hatta siparişinizin ne aşamada olduğundan bile haberdar olabiliyorsunuz.

Şimdilik İstanbul’un birkaç semtine hizmet veren Glovo, aynı zamanda birkaç marka ile çalışıyor. Her geçen gün Türkiye genelinde hizmet verebilmek için çalışmalarını hızlandırmaya devam ediyor.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz