Google tarafından 25 Haziran 2019 tarihinden itibaren tüm G Suite kullanıcıları için de Gizli Mod özelliğinin genel olarak kullanabileceğinin açıklamasını yaptı. Bu özellik otomatik olarak varsayılan yani açık olarak ayarlanacak. Eğer gizli mod özelliğini istemiyorsanız da devre dışı bırakma hakkına sahipsiniz.

Gizli mod özelliğinin kullanılması oldukça basit bir işlemdir ve sadece gönderme tuşuna bastığınız zaman e-posta kaybolur. Gmail tarafından yeni özellik olarak sunulacak olan Gizli Mod özelliği mesajlara son kullanma tarihini de dâhil ediyor. Aynı zamanda mesajı yanlış gönderdiğiniz zaman geri alma imkânınız da olacaktır.

Gizli mod özelliği sayesinde son kullanma tarihlerini oluşturabilir ve daha önce gelen mesajları iptal ederek bu mesajları geri çevirmiş olursunuz. Karşı tarafın kopyalama, iletme, yazdırma ve indirme seçeneklerini ortadan kaldırarak e-postalarınızı hassas içerikli olarak korumak artık daha da basit bir işlemdir.

Bu mod aslında işinizi daha da kolaylaştırmak için son kullanma tarihi eklemenizi sağlar. Bu mod sayesinde yanlışlıkla önemli olan bilgileri başka birine paylaşmanızın önüne geçmiş olur. yani yanlışlıkla paylaşılan önemli bilgilerin riskini azaltmış olur.

Gmail gizli modu kullanıcılara, iletiler için son kullama tarihi belirlemesinde ya da istedikleri zaman erişimi iptal etmeleri konusunda yardımcı oluyor. Aynı zamanda kullanıcıların, gizli mod özelliğini kullanarak gönderilen e-postaya erişim sağlayabilmek için, SMS ile bir şifre alacaktır. Son olarak gizli mod, kullanıcıların son kullanma tarihinden önce erişimi kaldırmalarına onay verir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz