Gmail adresinizden e-posta göndermek için Thunderbird veya Outlook gibi bir e-posta istemcisi kullanmak istiyorsanız , doğru Gmail SMTP ayarlarını girmeniz gerekir. Bazı e-posta istemcileri, giriş bilgilerinizi girdiğiniz anda bunu otomatik olarak yaparken, bazıları bilgileri el ile girmenizi gerektirir. Bu yazıda, favori e-posta istemcinizden e-posta göndermeniz gereken Gmail SMTP ayarlarını size vereceğiz.

İşlem kolaydır, yapılması bir dakikadan az sürer ve hiçbir teknik bilgi gerektirmez. Tüm bilmeniz gereken, aşağıda kontrol edebileceğiniz doğru ayarlar.

Gmail SMTP kurulum ayarları:

SMTP kullanıcı adı: Gmail adresiniz
SMTP şifresi: Gmail şifreniz
SMTP sunucusu adresi: smtp.gmail.com
Gmail SMTP bağlantı noktası (TLS): 587
SMTP bağlantı noktası (SSL): 465
SMTP TLS / SSL gerekli: evet

Hesabınızı seçtiğiniz bir e-posta istemcisine ekledikten sonra yapmanız gereken ilk şey, e-posta adresinizi ve şifrenizi girmektir. Bundan sonra, Gmail SMTP ayarları ekranınızda görünmelidir. Onlar yaptıklarında, sadece yukarıda gördüğünüz bilgileri girin.

Bunları görmemeniz durumunda, hesap ayarlarınızı açmanız ve biraz kazı yapmanız gerekecek. Kullanmakta olduğunuz e-posta istemcisine bağlı olarak farklı bir yerde bulunurlar, ancak bulunmaları nispeten kolay olmalıdır.

Yalnızca Gmail SMTP ayarlarının spam göndermeyi önlemek için bir gönderme sınırlaması olduğunu unutmayın. Günde yalnızca toplam 500 e-posta gönderebilirsiniz, bu ortalama kullanıcı için muhtemelen fazlasıyla yeterlidir. Umarım, bu makale, üçüncü taraf e-posta istemcileri aracılığıyla başkalarına e-posta göndermeniz gereken doğru Gmail SMTP ayarlarını hızlandırmanıza yardımcı olmuştur.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz