Gmail, kullanıcısı gittikçe daha da artmaktadır. Hayatımıza kolaylık sağlayan Gmail hesabımız sayesinde birçok siteye giriş konusunda, alışveriş yaparken, iş yaparken her alanda yardımcı oluyor. Hesabınıza sürekli gelen bildirimlere bakma gereği duymayınca ya da vaktiniz olmadığı için gelen bildirimleri önemsemeyince bir süre sonra biriken mailleri silmek sizin için zor bir duruma dönüşebilir.

Gmail Toplu Mesaj Silme!

Hesabınızda yüzü geçen mail biriktiyse ve bunları silmek istiyorsanız ama tek tek silmek size zor geliyorsa, yapacağınız kısa işlem sayesinde biriken mailleri toplu silebilirsiniz. Tercihi çok olan Gmail, bulundurduğu özellikler sayesinde de kullanım kolaylığını sağlıyor. Bu özelliklerden en önemlisi de gelen mailleri sekmelere ayırıyor. Tanıtım, sosyal ve birincil olarak gelen mailleri sekmelere ayırıyor ve nasıl silineceği konusunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız sizlere bu kısa işlemi anlatalım.

Gmail Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Yapmanız gereken adımlar; Gmail hesabınıza giriş yapın ve silmek istediğiniz dosyaların bulunduğu sekmeye tıklayın. Bu işlemden sonra üst kısımda bulunan kutucuğa geliniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra sayfada bulunan maillerin hepsi seçilmiş olacaktır ve istediğiniz mailleri silebilirsiniz. Tanıtımlar arasında olan maillerin ise A ileti dizisinin tümünü seç gibi bir bağlantı çıkacaktır. Tıkladığınız zaman o klasörde bulunan tüm mailler seçilecektir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra, üst bölümde bulunan çöp kutusuna tıkladıktan sonra mailleriniz tek tek silinmeye başlanacaktır. İşlem bu kadar basit ve biriken maillerinizi bu şekilde basit bir süre içerisinde silerek kurtulabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz