Tayvanlı şirket Gogoro, yeni Viva scooter’ın uluslararası satışını açıkladı. Sadece 80 kg ağırlığındadır, bu da üreticinin tüm araçları içinde en hafif olmasını sağlar.

Scooter şehir içinde seyahat etmek için tasarlanmıştır, ayrıca genellikle küçük hareketler için kullanılan diğer herhangi bir gaz scooterının yerini alabilir. Viva, önceki Gogoro modellerinden daha küçüktür ve 3 kW’lık bir batarya ile iki yerine sadece bir adet değiştirilebilir bataryası bulunduğundan 80 km’ye kadar gidebilir.

Viva çantası, daha çevre dostu olması için geri dönüştürülebilir ve polipropilen plastikten yapılmıştır. Diğer Gogoro moped’lerinde olduğu gibi, yenilik de sahiplerinin araçlarının kilidini açmalarına ve özel bir akıllı telefon uygulaması kullanarak kilometre ve bakımı takip etmelerine olanak tanıyan şirketin sistemine bağlı.

Scooterlar Tayvan’da popülerdir ve birçok yolcu taşıyan ve malları teslim eden birçok sürücünün ana aracı olarak görev yapar. Viva, bakım ziyaretleri ve otopark da dahil olmak üzere masraflarla uğraşmak istemeyen müşterileri daha büyük bir paspas almaktan uzaklaştırmak için yaratıldı.

Gogoro, bu yıl Viva’yı ev pazarında 1800 dolara (~ 10.204,67 Türk Lirası) satacak . Şirket, 2020’den bu yana “bazı dünya pazarlarında” bir scooter bulunabileceğini vaat etti.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz