Instagram uygulamasını sürekli aktif olarak kullanan birisiyseniz hiç şüphesiz ki sizlerde Instagram’a atılan bir hikayenin paylaşıldıktan sonra düzenlenemeyeceğini biliyorsunuzdur. Instagram uygulamasında story yani hikaye paylaştıktan sonra artık o hikayeye efekt ekleyemez, attığınız fotoğraf veya videonun renkleriyle oynayamaz, hikayede ki konum etiketini değiştiremezsiniz.

Instagram hikayeleri, bu uygulama üzerinden paylaşılan postlardan çok daha farklıdır. Instagram üzerinden paylaşılan hikayeler bu uygulamanın en üstünde bulunan kişilerin üzerine bastığınızda karşınıza çıkan kısa süreli fotoğraf yada videolardır. Bu sebepten dolayı az önce yukarıda da belirttiğimiz gibi Instagram hikayelerinde ki efektleri,konum etiketlerini, renklendirme işlemlerini değiştiremezsiniz. Ancak belirli bazı hikaye özelliklerini şeyleri değiştirebilirsiniz.


Değiştirilebilir hikaye özelliklerine baktığımız zaman karşımıza çıkan bazı seçenekler görebiliriz. Örneğin bir hikayeyi profilinizde paylaştınız. Bu hikayeyi paylaştıktan sonra, hikayenizi izleyenler kısmından paylaştığınız şeyi gören birkaç kişiye baktınız ve hikayenizi görmemesini istediğiniz bir kişi aklınıza geldi. Bunu hikayenizi hiç silmeden de doğrudan halledebilirsiniz. Çünkü Instagram uygulaması hikaye paylaştıktan sonra bile paylaştığınız hikayeyi bazı takipçilerinizden saklamanıza olanak sağlıyor.

Şimdi sizlere yukarıda da örnek verdiğimiz gibi bazı hikaye ayarlarını değiştirmek için neler yapacağınızdan bahsedelim. İlk olarak Instagram hikayenizde bir şey paylaştıktan sonra o hikayeyle ilgili düzenlemeler yapabilmek için hikaye ayarlarını gitmeniz gerektiğini belirtelim. Hikaye ayarlarına gitmek için ilk olarak yapmanız gereken şey profilinizi açmaktır. Daha sonra profilinizdeki hikaye ifadesine basarak hikaye ayarlarını açın. Paylaştığınız hikayeyle ilgili yapmak istediğiniz değişikleri buradan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz